Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Mladí Briti nechcú, aby im vládol princ Charles! Dedičom trónu by mal podľa nich byť …

Takmer polovica britskej verejnosti je presvedčená, že princ Charles by mal svojmu najstaršiemu synovi Williamovi umožniť – stať sa po smrti kráľovnej Alžbety II. novým britským panovníkom.

Ako ukázal prieskum, 46 percent Britov si praje, aby Charles – prvý v nástupníckej línii – okamžite abdikoval, čím by posunul trón Williamovi, vojvodovi z Cambridgea. Ide najmä o mladých ľudí z vekovej kategórie 18 až 24 rokov. Len 20 percent Britov si myslí, že Charlesova manželka Camilla by mala dostať titul kráľovná, ak by sa Charles stal ďalším britským monarchom.

Princ z Walesu je najdlhšie slúžiacim právoplatným dedičom trónu v britských dejinách. Prvým v nástupníckej línii sa Charles stal v roku 1952 po smrti svojho starého otca Juraja VI. Že ustúpi v prospech svojho syna je však málo pravdepodobné.

Charles pri príležitosti svojich 70. narodenín v novembri vyhlásil, že sa ako kráľ nebude miešať do politických záležitostí. Zároveň uznal, že nebude môcť robiť tie isté veci, ktoré robil ako dedič čakajúci na trón.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.