Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ako dlho sa varí kukurica? Aké ďalšie otázky sme si v roku 2018 najčastejšie „googlili“?

Trendy vo vyhľadávaní „na slovenskom Googli“ boli tento rok spojené s najväčšími športovými udalosťami. Svojemiesto si vybojovali aj spoločenské udalosti ako komunálne voľby či seriál Oteckovia.

Tohtoročné trendy roka opäť dokazujú, že sme športový národ a zaujímajú nás významné svetové športové udalosti, kde intenzívne sledujeme výkony slovenských športovcov, ale aj zahraničných obľúbencov. K stáliciam ako Majstrovstvá sveta v hokeji či Tour de France sa tento rok pridali aj Zimné olympijské hry.Top Trendom roka kraľujú Majstrovstvá sveta vo futbale, na ktorých Slovensko paradoxne nemalo zástupcu.

Druhú priečku obsadili komunálne voľby, mimoriadny záujem bol aj o denný seriál Oteckovia, ktorý si vybojoval 5-tu priečku, po ňom nasleduje spravodajský portál Aktuality.sk a na 10-tom mieste je spevácka súťaž SuperStar.

Rebríček Slovákov a Sloveniek ovplyvnili spoločenské aj športové udalosti. Jeho kráľovnou sa stala biatlonistka Anastasia Kuzminová, zlatá medailistka zo Zimných olympijských hier.

Rebríček zahraničných osobností vedie Meghan Markle. Jej manžel, Princ Harry, je na 8-mom mieste, pričom práve ich svadba bola jednou z ostro sledovaných spoločenských udalostí roka 2018.

Trendovými otázkami roka sa stali Ako znížiť horúčku a Kedy je Valentín, Kedy hráme hokej, Kedy sa mení čas či Kedy je spln. Do trendových otázok s „Ako“ sa prebojovali aj Ako voliť v komunálnych voľbách, Ako dlho sa varí kukurica, ale aj Ako zarobiť peniaze.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.