Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

69 % Slovákov chce jedno, 31 % druhé!

Zrušenie striedania letného a zimného času podporuje 65 percent Slovákov, 69 percent je za používanie letného času. Ukázal to novembrový prieskum agentúry Go4insight.

Sú to najmä starší ľudia na Slovensku a muži z veľkomiest, ktorí sú za to, aby sa letný a zimný čas prestali striedať.

30 percent podporovateľov zrušenia striedania času si myslí, že tieto zmeny majú zlý vplyv na ich organizmus. Ďalších 15 percent z nich má problém zvyknúť si na striedania a zdravotný dôvod uviedlo v prieskume celkovo 52 percent. Zmena času nemá zmysel podľa 29-tich percent tých, ktorí sú za jej zrušenie.

Tí, ktorí podporujú zachovanie striedania časov, argumentujú, že je to tradícia , ktorá sa osvedčila. Podľa agentúry si to myslí až 40 percent Slovákov. Ďalším 25 percentám striedanie času vyhovuje, 19 percent si myslí, že jeho zachovaním sa lepšie využíva denné svetlo.

Pri otázke, ktorý čas by malo používať Slovensko, či letný alebo zimný, označilo 32 percent respondentov možnosť určite letný; skôr letný vybralo 37 percent. Zimný čas by si jednoznačne vybralo 13 percent opýtaných Slovákov a zvolilo by si ho aj ďalších 18 percent. Celkovo by si tak podľa agentúry letný čas vybralo 69 percent populácie Slovenska, kým zimný zvyšných 31 percent.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.