Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Príjemná nostalgia! Spajsky sa vracajú na koncertné pódiá

Je to tam! Britská popová skupina Spice Girls oznámila, že v roku 2019 vyrazí na turné, prvé za ostatných 10 rokov.
Melanie Brownová, Emma Buntonová, Geri Hornerová a Melanie Chisholmová však turné absolvujú bez Victorie Beckham, ktorá vedie multimiliónovú módnu značku. Ako dôvod jej neúčasti sa uvádza pracovná zaneprázdnenosť.
Skupina oznámila návrat na pódiá vo videu, ktoré zverejnila na sociálnych sieťach. Kvarteto speváčok vystúpi v júni v mestách Manchester, Coventry, Sunderland, Edinburgh, Bristol a Londýn.
Vstupenky na všetky koncerty sú už v predaji.
Predskokanom skupiny bude anglická speváčka Jess Glynn. Mel B zároveň oznámila, že nasledovať bude aj svetové turné, pričom na niekoľkých vystúpeniach by sa podľa nej mohla zúčastniť aj Posh Spice, teda Victoria Beckham.

Skupina ešte vo februári zverejnila na sociálnych sieťach fotografiu s tým, že členky plánujú nové spoločné projekty. Spice Girls spolu naposledy vystupovali na záverečnom ceremoniáli olympijských hier v Londýne v roku 2012.
Skupina sa rozpadla v roku 2000 a to po tom, ako dva roky vystupovala len vo štvorici, po odchode vtedy ešte Geri Halliwell. Všetkých päť členiek sa vrátilo na scénu v roku 2007.
Spice Girls vydali tri štúdiové albumy – Spice (1996), Spiceworld (1997) a Forever (2000), ako aj výberovú kompiláciu Greatest Hits (2007). K ich najznámejším skladbám patria Wannabe, 2 Become 1 či Viva Forever.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: TASR; YouTube

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.