Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Keď láska zvíťazí nad pôvodom: Japonská princezná sa vydala za neurodzeného muža

Japonská princezná Ajako sa zosobášila s mužom neurodzeného pôvodu, čím sa dobrovoľne vylúčila z radov kráľovskej rodiny.
Svadba sa konala v tokijskej šintoistickej svätyni Meidži. Sprevádzali ju tradičné japonské kostýmy a rituály, ako výmena prsteňov či spoločné pitie japonského ryžového vína saké. 28-ročná princezná Ajako je dcérou bratranca súčasného cisára Akihita, zosnulého princa Norihita. Za manžela si vzala 32-ročného podnikateľa Keiho Moriju.

„Som naplnená šťastím,“ povedala nevesta novinárom po skončení obradu. „Chcem, aby sme sa spoločne – ruka v ruke – usilovali o to, aby sme vytvorili rodinu plnú úsmevov,“ uviedol Morija, ktorý zároveň vyjadril ochotu pomôcť Ajako, aby sa adaptovala na život bežného človeka.

Agentúra AP v tejto súvislosti pripomína, že ženy, ktoré sa vydajú za členov japonskej kráľovskej rodiny, sa stávajú jej súčasťou. Ak si však členky kráľovskej rodiny zoberú neurodzeného ženícha, musia jej rady opustiť.

Ajako sa oficiálne rozlúčila s cisárom Akihitom, a tým aj s celou rodinou, už minulý týždeň. Podľa vlastných slov chce však – aj ako bývalá členka panovníckeho rodu – naďalej pomáhať 84-ročnému cisárovi, ktorý sa 30. apríla 2019 chystá odstúpiť z funkcie Od 1. mája by ho mal na tróne vystriedať najstarší syn, 59-ročný korunný princ Naruhito.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.