Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Umývajte si ruky a ľudia okolo vás budú …

… ochotnejší.

Umývanie rúk je žiaduce z pohľadu zdravia. Ako však ukazujú prieskumy, potešíte tým svojich blízkych a kolegovia v práci budú spokojnejší.

Svetový deň umývania rúk máme tento rok za sebou. Pripadá vždy na 15. október.

Čisté ruky môžu spôsobiť, že sa ostatní cítia pri osobnom kontakte bezpečnejšie. Ľuďom je príjemnejšie dotýkať sa druhých, keď vedia, že si všetci riadne umývajú ruky.

Čisté ruky môžu navyše druhým pomôcť, aby sa vo svojom živote cítili šťastní a spokojní. Vedomie, že ostatní si poriadne umývajú ruky, by podľa prieskumov malo pozitívny dopad na duševné rozpoloženie 8 z 10-tich ľudí.

Štyria z 10-tich zamestnancov, ktorí pracujú na plný úväzok, by chceli, aby hygiena rúk u nich v práci mala vyššiu prioritu. Keby si všetci kolegovia poriadne umývali ruky, 3 z 10-tich by boli spokojnejší a viac ako 4 z 10-tich by sa v práci cítili bezpečnejšie.

Osem z 10-tich ľudí si ruky umýva preto, aby chránili sami seba, zatiaľ čo 1 z 10-tich si ruky umýva, aby chránil ostatných.

V dnešnej dobe si ruky neumývame tak často, ako by to bolo potrebné. V globále si traja z 10-tich ľudí neumývajú ruky pred jedlom, viac ako dvaja z 10-tich si neumývajú ruky pred prípravou jedla a viac ako 1 z 10-tich si dokonca neumyje ruky po použití toalety.

😉

Zdroj: TASR

Photo: unsplash.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.