Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Skúška snov: Vypočujte si nový duet Mira Žbirku a Katky Knechtovej

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Singel Skúška snov nahral slovenský Paul McCartney ako duet s Katkou Knechtovou. Text skladby napísal Kamil Peteraj.

„S Katkou sme spolu niekoľkokrát vystupovali a vždy sa nás pýtali, či nemáme nejakú spoločnú skladbu. Pri práci na Double Albume som zistil, že v jednej skladbe by mohol byť práve Katkin hlas. Hneď som ho tam počul. Ona súhlasila a naspievala to tak, že dokonale naplnila moje predstavy,“ prezradil Miro Žbirka.

Ja som od malička veľký Mekyho fanúšik, mám doma jeho platne a poznám ich naspamäť. Preto ma vždy tešilo, keď ma zavolal ako hosťa na koncert. Popri spievaní jeho skladieb nám vždy napadlo, že je škoda, že nemáme aj nejakú spoločnú pieseň. Viem, že sa to nedá naplánovať, že to musí prísť. A teraz to prišlo. Meky mi poslal skladbu a ja som okamžite povedala áno. Fantastický zvuk a skvelí muzikanti ma oslovili od začiatku a ja som do toho pridala to svoje. Bolo to príjemné spievanie. Som nadšená z toho, akú atmosféru vytvorili naše hlasy. Veľmi sa z toho teším. Verím, že sa to prenesie aj na poslucháčov,“ povedala o spolupráci na skladbe Katka.

Skladba, ktorá už rotuje v rádiách, má aj špeciálny videoklip. Réžie sa opäť ujal spevákov syn David Žbirka a produkcie Vojtěch Nedvěd. Video je nakrútené na jeden záber.

Speváci v ňom prejdú rovnakú cestu, ale každý po nej ide sám. Aby sa dosiahol požadovaný výsledok, museli speváci absolvovať cestu v nerovnom teréne a spievanie niekoľkokrát rýchlejšie, čo si od nich vyžiadalo dokonalé sústredenie a veľkú fyzickú námahu. „Bol tam profi štáb, mladí ľudia, ktorí presne vedeli, čo chcú dosiahnuť. A tak som plnil príkazy režiséra poctivo a zodpovedne. Aj keď je to môj syn, režiséra musia všetci počúvať,“ dodal s úsmevom Meky.

Nový duet zaspievajú Miro Žbirka a Katka Knechtová naživo premiérovo na koncertoch Symphonic Tour 2018 v Žiline a Košiciach, kde bude Katka špeciálnym hosťom vianočných koncertov so symfonickým orchestrom.

Zdroj: TASR; YouTube.com

Photo: YouTube.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.