Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Premiéra novej bondovky odložená: Režiséri sa nezhodli na obsadení hlavnej úlohy!

Premiéra novej bondovky bude s najväčšou pravdepodobnosťou posunutá až do na"záver roka 2020".

Od režírovania 25-teho filmu o agentovi Jamesovi Bondovi totiž nedávno náhle odstúpil režisér Danny Boyle.

Premiéra filmu s pracovným názvom "Bond 25" bola pôvodne plánovaná na október 2019, avšak rozhodnutie oscarového režiséra pre "tvorivé nezhody" celú situáciu skomplikovalo.

Podľa denníka The Daily Telegraph je za Boyleovým krokom údajná jeho túžba obsadiť vo filme poľského herca Tomasza Kota – do úlohy hlavného ruského ničomníka. Producenti filmu majú tiež obavy vzhľadom na zameranie scenára na súčasné politické napätie medzi západným svetom a Ruskou federáciou.

Filmovanie sa malo pôvodne začať v decembri v anglickom grófstve Buckinghamshire, pričom rolu agenta 007 si mal už po piaty raz zopakovať herec Daniel Craig. Medzi režisérmi, ktorí by sa mohli ujať novej bondovky, figurujú mená David Mackenzie, Yann Demange a Joe Wright.

Režisér Boyle sa už preslávil filmom Trainspotting, avšak osem Oscarov – vrátane ocenení pre najlepší film a najlepšiu réžiu – získal v roku 2009 iný jeho film – Milionár z chatrče. Súčasťou Boyleovej filmografie sú aj snímky Plytký hrob, Pláž, Steve Jobs alebo Trainspotting 2.

Zdroj: TASR

Photo: unsplash.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.