Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Puto: Skvelá Katka Knechtová spojila sily s folklórnym súborom Šarišan

… výsledkom je koncertný projekt PUTO.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Speváčka Katka Knechtová a prešovský folklórny súbor Šarišan pripravili prvý spoločný koncertný projekt. Dostal názov Puto – ako symbol puta k tradíciám, k folklóru a k Slovensku.

Prvý koncert je na programe 23. októbra v Prešove – v Divadle Jonáša Záborského. Ďalšími zastávkami budú postupne Žilina (27.10), Košice (29.10) a Bratislava (5.11).

„Hľadali sme správne slovo, ktoré vystihuje môj vzťah k rodnému kraju, k regiónu Šariš, ku koreňom, k tradíciám, k ľuďom, k hudbe. Konkrétne k šarišskej ľudovej hudbe, ktorá ma ovplyvnila, a na ktorej som vyrastala. Preto sa to turné volá práve Puto,“ vysvetlila speváčka.

„Bude to hudobno-tanečná šou, ktorej nosnými piliermi sú spev, tanec, ale hlavne emóciami a virtuozitou nabitá hudba. Zaznejú ľudové piesne, moje piesne v nových aranžmánoch. Na pódiu bude okolo 50 účinkujúcich, vrátane mojej kapely. Koncept koncertu bude založený na kontrastoch, najmä hudobných. Živelný Šarišan a intimita mojich piesní umocnia celú atmosféru.“

Šarišský folklór považuje Katka Knechtová za jeden zo siedmich divov sveta a na spojenie s ním sa chystala už niekoľko rokov.

"Budem spievať ľudovky, nevyhnem sa ani tancu a kroj by som si tiež rada obliekla," doplnila.

Diváci sa môžu tešiť na kostýmy, scénografiu, zvukové, svetelné a javiskové efekty. „Ísť na takéto turné je vždy sviatok a pre mňa veľký zážitok. Je to opäť nová výzva a cítim voči mojim fanúšikom veľkú zodpovednosť. Prepojiť tieto dva hudobné svety nie je totiž jednoduchá úloha. Ale obklopila som sa šikovnými ľuďmi. Réžiu má pod palcom Jaro Moravčík, s ktorým sa mi úžasne pracuje. Už teraz sa veľmi teším na všetkých fanúšikov, ktorí sa na nás prídu pozrieť,“ dodala hudobníčka, ktorá sa s týmto projektom chystá aj do Českej republiky.

Zdroj: TASR; YouTube

Photo: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.