Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Prekáža vám, keď niekto v autobuse alebo vo vlaku konzumuje jedlo? ;-)

Vo viedenskom metre úplne zakážu konzumovať jedlo!

Už dlhšie zvažovaný zákaz sa napokon nebude týkať len silne aromatického rýchleho občerstvenia. V prieskume sa na tomto zákaze zhodli dve tretiny opýtaných.

Zákaz konzumácie jedla v metre zavedú postupne. Od 1. septembra začne platiť na linke U6. Od 15. januára 2019 ho rozšíria na všetky linky.

Cestujúci mohli v prieskume, ktorý trval 3 týždne, hlasovať o tom, aké potraviny by v budúcnosti v súpravách na linke U6 zakázali. Na výber mali napríklad teplé jedlá s intenzívnou vôňou, suši, zmrzlinu či šaláty.

Okrem toho odpovedali na otázky, či sú za úplný zákaz jedenia na linke U6 a či by si želali podobné opatrenia aj na iných linkách. Hlasovalo 51 216 ľudí. Viac ako dve tretiny z nich si zvolili odpoveď "áno" pri otázke, či si želajú zákaz jedenia na všetkých linkách metra.

35 484 hlasujúcich podporilo zákaz rýchleho občerstvenia ako pizza, burgery či kebab.

Zavedeniu zákazu bude predchádzať informačná kampaň. Okrem hlásení vo vlakoch a na nástupištiach budú cestujúcich upozorňovať aj plagáty a odkazy na svetelných tabuliach. Do niektorých súprav už príslušné piktogramy umiestnili.

Zdroj: TASR

Photo: unsplash.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.