Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Dočkali sme sa: Zuzka Smatanová vydáva (dvoj)album!

Bude sa volať ECHO.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Sedem rokov si museli fanúšikovia Zuzky Smatanovej počkať na jej nový štúdiový album.

Novinka „Echo“ je dokonca dvojalbum, na ktorom je spolu 21 pesničiek. Zuzka na ňom v tichosti a intenzívne pracovala štyri roky. Fanúšikom ho chce darovať pri príležitosti jej 15-ho výročia na hudobnej scéne.

Polovica albumu je v slovenčine, druhá polovica v anglickom jazyku.

Sympatická speváčka si tentoraz celé CD dokonca sama aj produkovala! A aby toho nebolo dosť, k albumu pridáva Zuzka aj ďalší bonus – jedinečný dokument o tom, ako CD vznikalo. Nakrúcala ho viac ako 3 roky.

„Taká dlhá odmlka nebola v pláne, ale prišla doba samostatných singlov a ja som sa tomu po predošlom albume „Dvere“ z roku 2012 prispôsobila. Vydala som päť singlov a videoklipy, ale niekde vo vnútri som veľmi chcela zase nahrať nový album, ktorý nebude úplne obyčajný. Malo to všetko svoj čas a ja som sa tým nechala viesť. Nechcela som nič tlačiť nasilu a robiť album pod tlakom iba preto, aby bol. Fanúšikovia sa ma sedem rokov neustále pýtali na nový album a pritom vôbec netušili, že som na ňom začala potajme pracovať už v roku 2014, hneď po vydaní duetu „Miesta“. Sľúbila som si, že si toto tajomstvo nechám pre seba, kým album neurobím úplne celý a fanúšikov prekvapím,“ prezradila Zuzana Smatanová.

„Názov „Echo“ som vybrala preto, že má symbolizovať ozvenu mojich prežitých pocitov a emócií, ktoré sa odrážajú v mojich pesničkách. To, že som ho aj produkovala, vnímam z odstupom času ako prirodzený krok pohnúť sa ďalej. Veľa som sa počas pätnástich rokov naučila a preto som sa rozhodla ísť do produkcie vo svojej réžii. Bola to obrovská výzva, pretože som už nebola len autorka hudby a textu, ale aj producentka, ktorá musí mať správny odstup a vedieť, kam pesničku produkciou posuniem. Moja prvá samostatná skúsenosť s produkciou bola v piesni „Horou“ a myslím, že práve tá bola spúšťačom k tomu, aby som si dvojalbum produkovala celý. Prvýkrát som nenahrávala s mojou kapelou, ale s muzikantmi, s ktorými som nikdy doteraz nespolupracovala. Bolo to obohacujúce, inšpiratívne a aj vďaka nim majú moje pesničky iný zvuk, ako doteraz,“ doplnila.

Zdroj, Photo: PR SPRÁVA; YouTube

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.