Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Používajú vaši rodičia internet? Čítajte ďalej ;-)

Internet už dávno nie je doménou mladej generáci

Čoraz viac aktívni sú ľudia veku nad 55 rokov.

Ako ukazujú prieskumy na túto tému, k obave o internetovú bezpečnosť starších rodinných príslušníkov sa priznalo až 60 % respondentov, pričom 44 % z nich už muselo riešiť incident, ktorý sa v súvislosti s používaním internetu týkal práve staršej osoby v rodine.

Online aktivity majú čoraz väčší vplyv na bežné životy, a platí to rovnako pre mladšie aj staršie generácie. Podľa prieskumu až okolo 84 % používateľov vo veku nad 55 rokov sa dnes pripája na internet z domu niekoľkokrát za deň, pričom 44 % je online minimálne 20 hodín týždenne.

Prieskumy tiež ukazujú, že mladšie ročníky, napriek obavám o tie staršie, nie sú dostatočne motivované k tomu, aby sa ich snažili na internete ochrániť. Len asi tretina (34 %) ľudí nainštalovala antivírus do zariadení starších členov rodiny, a tiež len zhruba tretina (32 %) sa s nimi pravidelne rozpráva o možných rizikách a hrozbách, s ktorými sa môžu stretnúť na internete. Tých, čo nerobia nič preto, aby ochránili generáciu našich rodičov a starých rodičov, je tiež až tretina (33 %), čím zvyšujú riziko ich potenciálneho ohrozenia kybernetickým útokom.

Zdroj: TASR

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.