Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Kráľovská rodina sa rozrástla: Aké meno dostane syn Kate a Williama?

Chlapček vážil pri narodení 3 kilá a 800 gramov.

Manželka britského princa Williama, vojvodkyňa Kate, porodila v pondelok syna.

Chlapček má hmotnosť 3,8 kilogramu a na svet prišiel o 12.01 h SELČ, len niekoľko hodín po tom, ako prišla Kate do Nemocnice sv. Márie v centre Londýna. Princ William bol prítomný pri pôrode.

Tretie dieťa princa Williama (35) a vojvodkyne Kate (36) je zároveň šiestym pravnúčaťom kráľovnej Alžbety II.

Vojvodkyňa rodila v tej istej nemocnici, kde priviedla na svet aj princa Georgea (4) a princeznú Charlotte (2).

Na meno "malého" princa si však verejnosť ešte počká. V kurze stávkových kancelárií sú dievčenské mená Alice, Alexandra, Elizabeth, Mary a Victoria. V prípade, že to bude chlapec, sa najviac tipuje na mená Arthur, Albert, Frederick, James a Philip.

Bábätko je už piate v poradí na britský kráľovský trón – po starom otcovi Charlesovi, otcovi Williamovi, bratovi Georgeovi a sestre Charlotte. Strýko, princ Harry, sa tak z piateho "miesta" posunul na šieste.

A hoci Briti sa tešia, ekonomika smúti. Finanční experti totiž tvrdia, že pre monarchiu je lepšie, keď sa narodí princezná. Dáma z kráľovskej rodiny totiž v krajine určuje módne trendy a bežné ženy sa chcú na ňu podobať, preto nakupujú rovnaké alebo podobné oblečenie, šperky aj kozmetiku. Dievča by britskej monarchii dokázalo za svoj život zarobiť aj miliardu libier.

Zdroj: TASR; Denník Plus Jeden Deň

Photo: usweekly.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.