Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Taká ako ty: Na skladbe Petra Cmorika sa podieľalo až 6 autorov!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Novinka TAKÁ AKO TY z dielne Cmorika a jeho bandy je druhá pesnička z priebežne pripravovaného albumu ŽIVOTOM. Skladba, na ktorej sa autorsky činilo až 6 talentovaných hudobníkov a textárov, prešla od prvej idei znenia pesničky obrovským prerodom.

Základnú melódiu skladby má na svedomí klávesák a manažér skupiny v jednej osobe – Kristóf Kiss. Po predostretí prvotnej melódie svoj talent vložil samotný Peter Cmorik. Ruku k dielu priložil aj Maroš Goga, ktorý v kapele hrá na gitare a po Cmorovom boku stojí už niekoľko rokov.

„Pesnička Taká Ako Ty je kolektívne dielo, ktoré má až 6 autorov. Traja sme ju skladali a traja sme sa podieľali na texte. Keď sme si mysleli, že máme finálnu verziu skladby, s ktorou ideme do štúdia, stalo sa, že sme počas nahrávania kompletne vymenili refrén piesne za úplne nový, zložený na mieste, čo sa nám ešte nikdy predtým nestalo,“ vysvetlil Cmoro náhly prerod novinky.

Petrovi Cmorikovi autorsky prischol refrén piesne. Okrem skladania hudby sa činil aj pri textovaní. „Tému a gro piesne napísali renomovaní textári Marian Brezáni a Miro Jurika, keďže sme počas nahrávania nahradili refrén absolútne novou melódiou, žiadal sa i nový text. Priamo na mieste činu sa prejavili i moje textárske schopnosti a vznikla nová verzia refrénu i po tejto stránke,“ prezradil.

Videoklip ku skladbe zachytáva hrajúcu kapelu na čele s Petrom Cmorikom – na rôznych miestach. Chlapci sa v priebehu 4-och minút ocitnú na pláži v piesku, dlhej poľnej ceste či v betónovej džungli plnej grafitov.

„Prekvapilo nás počasie, keďže od rána začalo husto snežiť a bola neskutočná zima, ktorá nás sprevádzala počas celých 10 hodín práce. Bolo to naozaj náročné a vymrzli sme asi ako nikdy. K tomu nutnosť tváriť sa pohodovo dala zabrať. Na toto natáčanie nikdy nezabudneme ani my a určite ani modelka Veronika Lackovičová, ktorá nám v klipe hrá to „dievča ako ty“," okomentoval Peter Cmorik priebeh natáčania videa.

Spolu s videoklipom vydala kapela aj EP s prvou časťou pripravovaného albumu. Pesnička Taká Ako Ty je súčasťou prvej časti albumu ŽIVOTOM. Na EP, ktoré nesie rovnaký názov ako pripravovaný nosič z dielne Cmorikovcov, sa nachádzajú ešte ďalšie tri skladby. Spolu Zostarnúť, ktorá bola napísaná a venovaná Cmorikovej partnerke Daniele Lovlin, s ktorou čaká spevák dvojičky.

Ďalšie pesničky, ktoré kapela fanúšikom ponúkla pomocou digitálnej distribúcie, sú rocková skladba Znova a Znova a pohodovejšia To Si musíš Prejsť Sám.

Zdroj: PR SPRÁVA; YouTube

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.