Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Videli ste film Čiara? Získal 13 nominácií na národnú cenu Slnko v sieti!

Koľko nominácií premení na reálne ceny, sa dozvieme 6. apríla 2018.

Najviac nominácií na národnú filmovú cenu Slnko v sieti za rok 2017 získal film ČIARA, ktorý režíroval Peter Bebjak.

Kriminálny thriller zasadený do prostredia slovensko-ukrajinskej hranice získal 13 nominácií,vrátane kategórie Najlepší hraný film. V prvom kole hlasovania o tom rozhodli členovia Slovenskej filmovej a televíznej akadémie.

V kategórii Najlepší hraný film sa bude Čiara uchádzať o cenu aj s filmom Piata loď Ivety Grófovej, ktorá má na konte 10 nominácií, a s filmom Špina Terezy Nvotovej so 6-timi nomináciami.

V kategórii Najlepší dokumentárny film sú nominované snímky Diera v hlave Roberta Kirchhoffa, Mečiar Terezy Nvotovej a Ťažká duša Mareka Šulíka.

V divácky obľúbených kategóriách sú za Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe nominované Zuzana Kronerová (Baba z ľadu), Dominika Morávková (Špina) a Vanessa Szamuhelová (Piata loď).

O Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe zabojujú Tomáš Maštalír (Čiara), Pavel Nový (Baba z ľadu) a Sándor Terhes (Out). V kategórii Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe sú pre rovnosť hlasov vyhlásené až štyri nominácie, získali ich Judit Bárdos (Out), Petra Fornayová (Nina), Kristína Kanátová (Čiara) a Anna Šišková (Špina). V kategórii Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe sa o cenu budú uchádzať Daniel Heriban (Únos), Andy Hryc (Čiara) a Robert Roth (Nina).

Do finálnych nominácií sa z 12-tich prihlásených dlhometrážnych hraných filmov prebojovalo 8 filmov. S 13 nomináciami vedie Čiara, nasleduje Piata loď (10 nominácií), Nina a Špina (6 nominácií), Baba z ľadu so 4-mi, po 2 nominácie majú Únos a Out, jednu nomináciu má film Křižáček.

Držiteľov cien Slnko v sieti spoznáme v piatok 6. apríla.

Zdroj: teraz.sk/kultura

Photo: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.