Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Celeste Buckingham má niečo na srdci. A spieva o tom po slovensky!

O slovenský text skladby Na srdci sa postarala pesničkárka Mirka Miškechová.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Populárna česká kapela Slza spojila sily so speváčkou Celeste Buckingham a vznikla československá skladba Na srdci!

Emotívna pieseň pochádza z nového albumu skupiny – Holomráz. Na srdci je po Létu lásky druhou skladbou, pri ktorej Slza oslovila k spolupráci ešte ďalšieho interpreta. Tentoraz sa ním stala jedna z najlepších súčasných slovenských speváčok Celeste Buckingham, ktorej skladba Crushin‘ My Fairytale sa umiestnila v prestížnej hitparáde Billboard a rovnako získala nomináciu v MTV Europe Music Awards za najlepší český/slovenský výkon. Celeste vydala pred pár týždňami nový album Bare.

Autorom textu skladby Na srdci je dvorný textár kapely Slza – Ondřej Ládek a o prebásnenie slovenskej časti sa postarala pesničkárka Mirka Miškechová.

Skladba Na srdci je o rozchode dvoch ľudí, ktorí sa snažia svoj vzťah ukončiť tak, aby v ich mysliach zostal ako krásna spomienka. Príbeh je zobrazený prostredníctvom ich spomienok a má otvorený koniec, takže si divák môže domýšľať.

"Ide o textovo aj hudobne silnú skladbu, navyše vo formáte česko-slovenského dueta. Rovnako pri samotnom klipe sme nechceli nič obyčajné. Preto sme Petra a Celeste zasadili do prostredia kruhovej párovej terapie, kde naplno prebehne ich názorový stret," vysvetlil autor pôvodného námetu a režisér Radim Věžník.

Videoklip sa nakrúcal najmä na Hradčanskom námestí v reprezentačných priestoroch Martinického paláca, kam verejnosť bežne nemá prístup. Deň nakrúcania exteriéru bol v tom období jediným dňom, keď v Prahe snežilo, čo perfektne podporilo celkovú atmosféru videoklipu.

"Prácu na tejto úžasnej piesni som si veľmi užila, a to ako v štúdiu, tak aj počas samotného nakrúcania videoklipu. O to viac sa teším, keď si dueto so Slzou budem môcť zaspievať naživo. Prvá príležitosť bude Holomráz Tour 2018, v rámci ktorého vystúpim na koncerte v Prahe, Brne a Ostrave," dodala Celeste.

Zdroj: teraz.sk/magazín; YouTube

Photo: teraz.sk/magazín

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.