Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Žil 113 rokov: Každé ráno zjedol keks a vypil jogurtové mlieko!

Francisco Núňez Olivera sa narodil 13. decembra 1904.

Vo veku 113 rokov zomrel najstarší muž na Zemi!

Na svojej stránke na sociálnej sieti Twitter o tom informoval starosta španielskej obce Bienvenida v kraji Extremadura ležiacom pri hraniciach s Portugalskom, odkiaľ Francisco Núňez Olivera pochádzal.

Oliveru označili za "milovaného syna Bienvenidy". V obci bol po jeho smrti dokonca vyhlásený smútok.

Najstarší muž planéty sa narodil 13. decembra 1904 v Bienvenide, kde prežil celý svoj život a kde bude aj pochovaný. Miestni ho prezývali Marchena, pretože sa v mladosti podobal na sevillského speváka flamenca Pepeho Marchenu.

Za svoju dlhovekosť vďačil Olivera "zdravému a pokojnému životu". Na raňajky si vždy dával keks a vypil jogurtové mlieko.

Na svoj vek sa tešil veľmi dobrému zdraviu, netrápili ho žiadne vážne choroby, dokonca aj krvný tlak a hladinu cukru v krvi mal v norme. Celý život, až do 104-och rokov, sa venoval práci na poli. Vo forme sa udržiaval aj každodennými prechádzkami, na ktoré chodil ešte aj ako 107-ročný. Ako 98-ročný začal po operácii šedého zákalu opäť čítať.

Najstarším mužom na svete sa Francisco Núňez Olivera stal 11. augusta 2017, po smrti poľského rodáka Jisraela Kristala, ktorý žil v Izraeli.

Zdroj: TASR

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.