Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Dôvody, prečo sleduje známe osobnosti na sociálnych sieťach!

Najčastejšie si na ne klikáme na Facebooku.

internetové aktivity vplyvných a inšpiratívnych osobností sledujú Slováci v rámci sociálnych sietí najčastejšie prostredníctvom Facebooku.

"Tí, ktorých "influenceri" zaujímajú, ich sledujú najmä zo zvedavosti, ale tiež napríklad preto, že sa im páči, aké zdieľajú fotky," uviedla Eliška Morochovičová zo spoločnosti, ktorá prieskum realizovala (Nielsen Admosphere).

Sledovanie osobností na sociálnych sieťach "zo zvedavosti" priznalo 47 percent respondentov, o niečo menšiu skupinu, 42 percent opýtaných, zaujímajú fotky, ktoré influenceri zdieľajú, a 41 percent ich sleduje preto, že sa vyjadrujú k témam, ktoré sú respondentom blízke.

Výskum zisťoval aj to, čo používateľom prekáža na príspevkoch, ktorými sa osobnosti v online prostredí prezentujú. "Najčastejšie sú to prípady, keď možno príspevok považovať za reklamu, prípadne ak považujú príspevky daných osobností za neúprimné," uviedla Morochovičová.

Okrem sieti Facebook, na ktorej aktivity vplyvných a známych ľudí sledujú dve tretiny opýtaných, sú respondenti v obraze aj prostredníctvom informačných kanálov Youtube a Instagram.

Zdroj: TASR

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.