Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Wau: Paul McCartney požičal Mirovi Žbirkovi muzikantov!

Miro Žbirka sa po krátkom oddychu vrátil do legendárnych londýnskych štúdií Abbey Road, kde vznikol aj jeho album MIRO (2015), aby nahral singel na nový album, ktorý vyjde na jeseň 2018.

Dve nové skladby vznikali producentským dohľadom Roba Cassa, ktorý produkoval všetky jeho londýnske nahrávky. Práve on Mira prekvapil, keď k muzikantom Blairovi Cunninghamovi a Pearsovi McIntyreovi, s ktorými už pracoval, prizval aj ďalších skvelých hudobníkov a bývalých spoluhráčov Paula McCartneyho.

Na skladbách sa podieľali: Robbie McIntosh, Hamish Stuart a Dean Ross, ktorí s Paulom koncertovali a pracovali na albumoch na konci 80-tych a v prvej polovici 90-tych rokov.

Muzikanti, ktorí okrem spomínaného ex-Beatla hrali s mnohými ďalšími svetovými hviezdami (Ringo Starr, Norah Jones, Chaka Khan, The Pretenders, John Mayer, Tina Turner, Aretha Franklin, Tom Jones …), vytvorili v štúdiu príjemnú a veľmi profesionálnu atmosféru.

„Som z nich nadšený a je to pre mňa veľká vec, zahrať si s nimi. Podieľali sa na uznávaných Paulovych albumoch … , hrali na veľkých celosvetových turné, z ktorých sú fantastické albumy a filmy, a aj na jednom z prvých MTV unplugged koncertov … a teraz nahrávajú so mnou. Priblížili ma k najvyššiemu muzikantstvu. Sú to veľkí profesionáli a veľmi príjemní ľudia. Popri práci sme stihli aj trochu zábavy. Keď som pri príchode zo žartu povedal, že pre mňa ten ich veľký mixážny pult bude určite malý, uvoľnila sa atmosféra a všetko fungovalo fantasticky. Nikdy by som si nepomyslel, že budem takýchto borcov sledovať pri práci zblízka, a nie, že budem s nimi nahrávať. Rob ma tým veľmi príjemne potešil a prekvapil a už teraz sa teším na ďalšie session, ktoré bude na jar,“ povedal o svojich nových anglických spoluhráčoch Miro Žbirka.

Album, ktorý zatiaľ nemá názov a vzniká opäť v Abbey Road, by sa na pultoch mal objaviť v septembri 2018. Pre všetkých fanúšikov, ktorí minulý rok nestihli Vianočné Symphonic Tour, alebo si chcú zopakovať jeho nádhernú atmosféru, má Miro Žbirka dobrú správu. Ďalšie koncerty budú 15.12.2018 v Žiline a 18.12.2018 v Košiciach.

Zdroj, Photo: PR SPRÁVA

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.