Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Nová vianočná skladba od Tublatanky hovorí: Najkrajšie sviatky v roku sú dnes iné!

V pesničke znie aj hudobný motív z rozprávky Perinbaba.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Tublatanka predstavila novú vianočnú skladbu! Pesnička s mierovým posolstvom dostala názov Duch Vianoc má inú tvár. Hudbu zložil Maťo Ďurinda, text k nej napísala jeho manželka Miroslava.

„Vločky Vianoc roztopil čas, už to nie je ako si to pamätáš…,“spieva sa v novej vianočnej skladbe.

Je o tom, že najkrajšie sviatky roka sú dnes už trochu iné, ako kedysi. „Keď sme boli deti, všetci sme Vianoce trávili doma pri stromčeku. Ale dnes už veľa ľudí na Vianoce cestuje k moru do exotiky. Deda Mráza sme už dávno vymenili za Santa Clausa a už v novembri sa všetky výklady ligocú vianočnou výzdobou. Deti v mestách a dedinách sa už nehrajú na Vianoce na snehu, lebo sneh je dnes len na horách. A domy si často obmotáme vianočnými svetlami na umocnenie vianočnej atmosféry a svietia ako v Las Vegas. Presne tak to spievame aj v pesničke,“ vysvetlil Maťo Ďurinda.

V skladbe použila Tublatanka náladu z obľúbeného filmu Perinbaba režiséra Juraja Jakubiska. „Tento nádherný film už zľudovel, počas Vianoc ho vysielajú naše televízie. Hudobný fíling v skladbe plynule prechádza do citlivej časti, ktorá textovo vypovedá o tom, že ľudia by si mali v tejto nepokojnej dobe okrem darčekov želať aj mier. Vianoce, nech už majú akúkoľvek tvár, sú posolstvo mieru vo svete, čo je dnes veľmi dôležité,“ dodal šéf kapely.

Zdroj: teraz.sk/magazin; YouTube

Photo: teraz.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.