Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Na Hrebienku vo Vysokých Tatrách opäť stojí ľadový dóm!

Už piatu sezónu patrí medzi najnavštevovanejšie tatranské atrakcie.

Na Hrebienku vo Vysokých Tatrách po roku opäť vyrástol Tatranský ľadový dóm. Bazilika z ľadu, ktorú niekoľko týždňov tvorili slovenskí, českí a španielski sochári, bude pre návštevníkov otvorená počas celej zimnej sezóny.

„Špeciálne chladenie pod kupolou na Hrebienku ukrýva 190 ton ľadu v 1440 ľadových blokoch. O precízne detaily pri tvorbe ľadového chrámu v téme Sagrada Familia Gaudí sa postaral opäť Adam Bakoš so svojím tímom,“ uviedla výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Veronika Littvová.

Presbytérium ľadového diela je venované nosnej téme tohtoročného Tatranského dómu – pocta rodine. Je v ňom situovaná veľká 4,5-metrová socha rodiny.

Dóm je pre verejnosť otvorený od piatka 8. decembra. Navštíviť ho možno denne od 9:00 do 16:30, počas vianočných sviatkov sa otváracie hodiny predĺžia. Vstup je bezplatný. Tohtoročný ľadový chrám je v poradí piaty, ktorý na Hrebienku postavili a medzičasom sa stal najviac navštevovanou tatranskou atrakciou. Minulý rok sa naň prišlo pozrieť viac ako 200-tisíc ľudí.

Zdroj, Photo: teraz.sk/magazin

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.