Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Oprášil gitaru a vracia sa na hudobnú scénu: BuranoWski a jeho novinka Lúč!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Na slovenskú hudobnú scénu sa pod menom BuranoWski vracia spevák a skladateľ Tomáš Buranovský, víťaz autorskej súťaže Košický zlatý poklad v roku 2010.

Slováci si rodáka z Košíc pamätajú aj z tretej série speváckej súťaže Slovensko hľadá SuperStar a Česko Slovensko má talent.

Tentoraz predstavuje veľmi chytľavú novinku Lúč. Nádejný slovenský hit má príjemný text, ktorý miestami vyznieva ako manželský sľub. K singlu nakrútil Tomáš aj videoklip, ktorý rozpráva príbeh lásky dvoch mladých ľudí s bežnými problémami. Námet, scenár, strih a réžiu videoklipu realizoval Laco Rychtárik.

Na konečnej podobe videoklipu sa podieľali aj hudobníci ako Peter Riava či Peter Bič, ktorí sú aj jeho producentmi. Klip vznikol v priebehu dvoch dní v Košiciach a v exteriéroch dedinky Skrabské pri Vranove.

Tomáš začínal na základnej umeleckej škole, kde sa učil hru na gitaru a akordeón.

„Vysvetlenie je jednoduché, vyrastal som vo folklórnej rodine, spieval, tancoval a hral som na akordeóne v súbore Železiarik. Potom som športoval a po niekoľkých rokoch som sa k hudbe vrátil, ale už k hudbe populárnej a na ZUŠ-ke som chodil na gitaru."

Na vysokej škole sa hudobník zoznámil so svojou dnes už manželkou Veronikou a v roku 2014 sa vzali. Majú dve deti, Tomáš učí hudobnú výchovu aj hru na flaute na základnej škole. Teraz chce nadviazať na predchádzajúcu spevácku a skladateľskú kariéru.

Zdroj, photo: teraz.sk/magazin; YouTube

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.