Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Rodičia: Ak vaše dieťa sústavne kašle, môže za tým byť nesprávne držanie tela!

Infekcie horných dýchacích ciest patria medzi pomerne časté ochorenia detí. Pokiaľ ich však trápi dlhodobý kašeľ, vyšetriť by ho mal aj fyzioterapeut.

"Pri ochoreniach dýchacích ciest sa často zabúda na to, že dva zdanlivo nesúvisiace systémy – pohybový a dýchací, sa navzájom ovplyvňujú. Pohybová sústava má veľký vplyv na dýchanie a platí to aj opačne," vysvetlila odborníčka Imelda Náglová.

Chybné držanie tela, skolióza alebo ploché nohy môžu byť príčinou chronickej nádchy, neustupujúceho kašľa, zhoršenia prejavov alergie alebo dychovej nedostatočnosti. V takýchto prípadoch sa ako súčasť liečby u špecialistu odporúča aj návšteva fyzioterapeuta zameraného na respiračnú fyzioterapiu.

Respiračná fyzioterapia sa zameriava na zlepšenie dýchania u pacientov s najrozličnejšími dýchacími problémami. Je vhodná pri liečbe prieduškovej astmy, zápale priedušiek, pneumónii, tuberkulóze, laryngitíde, opakovaných infekciách horných dýchacích ciest, alergickej nádche, atopickej dermatitíde, gastroezofageálnom refluxe, cystickej fibróze, poruchách imunity a pri iných ochoreniach dýchacích ciest a pľúc.

Zdroj: teraz.sk/zdravie

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.