Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Shawn Mendes má najlepších fanúšikov, Ed Sheeran najlepšie koncerty!

Cez víkend sa v Londýne rozdávali hudobné ceny.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Kanadský spevák Shawn Mendes (19) získal na udeľovaní hudobných cien MTV EMA 2017 v Londýne cenu v kategórii Najlepší interpret! Porazil tak Taylor Swift či Eda Sheerana.

Írska rocková skupina U2 si prevzala ocenenie s názvom Globálna ikona.

Shawn Mendes vyhral aj v kategórii Najlepšia pieseň (There’s Nothing Holdin‘ Me Back) a získal aj cenu za najlepších fanúšikov.

Udeľovanie európskych cien televízie MTV odštartovalo videoklipom amerického rapera Eminema, ktorý predstavil svoj nový singel Walk on Water, ktorí s ním pôvodne naspievala Beyoncé. Eminem získal cenu za najlepšieho hip-hopového interpreta.

V kategórii Najlepší nováčik uspela britská speváčka Dua Lipa. Skupina Coldplay sa stala najlepšou rockovou skupinou, Thirty Seconds To Mars zase najlepším alternatívnym interpretom.

Camila Cabello je najlepšou popovou interpretkou a David Guetta najlepší interpret v žánri elektronická hudba.

V kategórii Najlepší videoklip triumfoval Kendrick Lamar (Humble).

Anglický spevák a textár Ed Sheeran získal cenu v kategórii Interpret s najlepšími koncertmi. Skupina The Chainsmokers bola ocenená za najlepšie koncertné predstavenie, ktoré odohrali tento rok na ostrove Malta.

Podujatie MTV EMA, v minulosti známe pod plným názvom MTV Europe Music Awards, sa do Londýna vrátilo prvýkrát od roku 1996. Ceremoniál tenrotar moderovala britská speváčka Rita Ora.

Zdroj: teraz.sk/magazin; YouTube

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.