Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Jožo Ráž odchádza z Elánu!

Čo bude robiť zvyšok kapely po odchode Ráža?

Veľkolepé oslavy – 50 rokov účinkovania kapely Elán a jej halové turné – Elán 50 Tour –, plánované na budúci rok, bude zrejme poznačené rozlúčkovou atmosférou.

Jožo Ráž sa totiž rozhodol, že po poslednom koncerte výpravnej šnúry v pražskej O2 Aréne (20. decembra 2018) skupinu opustí. Nevylučuje síce, že sa raz za čas s muzikantmi niekde objaví, ale ďalšie turné alebo nahrávanie úplne vylučuje.

Jožo Ráž hovorí, že chce skončiť na vrchole slávy. A to je vraj teraz. „Končím, pretože chcem. Tentokrát som rozhodnutý a nenechám sa prehovoriť. Nie som unavený a publikum milujem, ale viem, že končím a hotovo. Seknúť s kariérou je potrebné vtedy, keď vás ľudia žerú. Keď ich už nebudete zaujímať, je neskoro.“

Poslednou možnosťou vidieť kapelu na turné bude v rámci koncertnej šnúry Elán 50 na jeseň 2018.

Čo bude robiť zvyšok kapely po odchode Ráža? „Skupina chce pokračovať, ja ale už nie. Uvidíme, pre čo sa rozhodnú. Urazili sme dlhú cestu, ale ja veľmi na minulosť nespomínam. Proste čo bolo, bolo a je preč. Žijem pre súčasnosť. Hráme už štyridsaťdeväť rokov a musím povedať, že Elán má momentálne stále Elán. O rok oslavujeme päťdesiatiny, ku ktorým chystáme rad monster koncertov. A tie budú súčasne aj rozlúčením s našou činnosťou. Tým proste a jednoducho skončíme. Alebo skončím ja,“ doplnil hudobník.

Zdroj, Photo: teraz.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.