Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Máte zlú náladu? Dajte si tmavú čokoládu!

Jesennú únavu považujú odborníci za reálny fenomén, ktorý postihuje stále viac ľudí. Prejavuje sa vyčerpanosťou, nedostatkom energie, ale aj dlhodobo zlou náladou či dokonca pocitom smútku.

S jesennou únavou sa však podľa expertov dá bojovať!

Dôležitý je správny pitný režim. Telo podľa odborníkov signalizuje nedostatok tekutín v podobe bolesti hlavy, únavy aj tráviacich ťažkostí. Pravidelný pitný režim pomáha metabolizmu, má priaznivý účinok na pokožku, činnosť mozgu a môže pomôcť aj pri častej únave počas sychravých dní.

"Akýkoľvek pohyb pomáha prekysličovať organizmus a v konečnom dôsledku uvoľňuje do tela endorfíny. V boji proti jesennej únave však väčšine klientov odporúčam pohyb na čerstvom vzduchu," radí fitnes tréner.

Ľudom, ktorí sa necítia na beh alebo príliš náročné aktivity, postačí osviežujúca prechádzka.

Wellness a spa procedúry sú podľa expertov ďalšou možnosťou, ako sa dostať do fyzickej aj duševnej pohody. Napríklad saunovanie telo zahreje a zrelaxuje. Potenie pomáha eliminovať toxíny, teplo napomáha regenerácii a bojuje proti vírusom. Blahodarný účinok majú tiež aromatické kúpele s esenciálnymi olejmi.

Správna strava môže podľa odborníkov tiež prispieť k eliminácii jesennej únavy. Popri obmedzovaní cukrov a tukov by ľudia nemali zabúdať na bielkoviny, ktoré sú "kľúčom" k energii. Dostatok proteínov obsahuje napríklad obohatený jogurt alebo cottage cheese so semiačkami zo slnečnice, tekvice a goji.

Počas jesene môže ľudskému organizmu chýbať tzv. hormón šťastia – serotonín. Odborníci radia podporiť jeho produkciu konzumáciou tmavej čokolády s minimálne 70-percentným obsahom kakaa, ktorá obsahuje aj množstvo antioxidantov.

Zdroj: teraz.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.