Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Elánisti si chcú dať do roku 2020 koncertnú pauzu!

Na budúci rok oslávi kapela 50 rokov na hudobnej scéne.

Kapela Elán sa po minuloročnom úspešnom česko-slovenskom turné uplynulú nedeľu predstavila na open air koncerte v Nitre. Ako už Elánisti dávnejšie avizovali, bol to jeden z letných koncertov, ktorými by chceli uzatvoriť určitú etapu, keďže plánujú po ich jubilejnej budúcoročnej päťdesiatke na hudobnej scéne koncertne oddychovať – až do roku 2020.

Bezmála 13-tisícové publikum si v nitrianskom amfiteátri vypočulo 25 najväčších hitov Elánu, počnúc skladbou Kamaráti až po druhý prídavok Živých nás nedostanú a tiež vidieť ich veľkolepú scénu s najmodernejšou zvukovou technikou.

V polovici koncertu čakalo skupinu mimoriadne milé prekvapenie. Zástupkyňa hudobného vydavateľstva Warner Music odovzdala Elánistom Zlaté platne za 6 CD box Kamaráti. Táto hudobná lahôdka obsahuje všetky štúdiové albumy Elánu vydané od návratu Vaša Patejdla naspäť do skupiny (1996): Hodina pravdy (1997), Elán 3000 (2002), Tretie oko (2003), Anjelská daň (2010) a posledný štúdiový album Živých nás nedostanú (2014). K nim je pripojené aj CD O život naživo, ktoré obsahuje live záznamy z koncertov v Charkove z roku 1988 a v Bratislave z roku 1993.

Zdroj: PR SPRÁVA

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.