Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Skvelá Táňa Pauhofová: Keby som bola policajtom, už som v penzii!

Filmová a divadelná herečka Táňa Pauhofová (33) sa zaradila k oceneným osobnostiam na medzinárodnom filmovom festivale Park Film Fest v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne. Stala sa laureátkou ocenenia Umelcova misia (Artist’s Mission Award – AMA).

"Ja si to naozaj nesmierne vážim, nesmierne ďakujem zo srdca, ale na druhej strane človek sa z toho nemôže nejako zblázniť a nemôže si o sebe vďaka tomu myslieť nejako extra veľa," vyjadrila sa k oceneniu AMA.

Každou prácou podľa nej človek začína nanovo, žiadne ocenenia z minulosti ho nezachránia pred tým, či niečo vyjde, nevyjde.

"Mňa drží a zachraňuje moja láska k tomu, čo robím a vďačnosť, že sú ľudia, ktorí ten zážitok, ktorý ja sa snažím sprostredkovať, sú ochotní prijímať a prežiť so mnou. A to je pre mňa najdôležitejšie," poznamenala.

Táňa Pauhofová je najmladšou osobnosťou, ktorá získala ocenenie AMA, herectvu sa však venuje od svojich siedmich rokov, ako v tejto súvislosti podotkla, keby bola policajtom, už je v penzii.

"Tým, že som vlastne pričuchla k tomuto remeslu ako malá, a učila som sa od veľkých hercov odmalička, vždy to bol koníček a vždy to bolo niečo, čo ma nesmierne bavilo a zaujímalo, vždy ma bavilo sa hrať. Postupom času sa koníček stal mojou profesiou… Skúsim nejakým spôsobom neupustiť z toho, že sa stále hrám, že je to je moja vášeň a že to robím, pretože chcem a nerobím nič, čo musím," vysvetlila.

Herečka po získaní ocenenia zároveň pripevnila tabuľku so svojím menom na Most slávy vo festivalom parku v Trenčianskych Tepliciach.

Zdroj: teraz.sk

Photo: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.