Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Spojenie kapely IMT SMILE a Kandráčovcov – geniálne!

Vypočujte si skladbu Hej, Sokoly!

IMT Smile sú na hudobnej scéne už viac ako 20 rokov. Za toto obdobie vydali 10 radových albumov, ktoré obsahujú kvantum hitov. Spolupracovali na muzikáli Jesus Christ Superstar, Ivan Tásler zložil skladby pre mnohých svojich kolegov, do seriálu aj cestopisu, ale filmová pieseň sa v ich repertoári nenachádzala. Až kým kapelu neoslovila Wanda Hrycová, producentka filmu Čiara. Vznikla tak skladba – Hej, sokoly!.

„Hej, hej, hej sokoly, z výšky hľadia na to všetko, čo nás bolí,“ je časť refrénu skladby Sokoly, ktorú pred rokom vydali na rovnomennom albume Kandráčovci. Ide o ľudovú skladbu, o ktorej pôvode sa dodnes nevedia dohodnúť obyvatelia Ukrajiny a Poľska. Ivan Tásler pieseň poznal, páčila sa mu. Celú ju však prearanžoval, vložil do nej srdce IMT Smile a nazval ju Hej, sokoly!. Spevom a hrou na husliach ju obohatil Ondrej Kandráč zo spomínaných Kandráčovcov.

„Keď som Ivanovu verziu piesne počul prvýkrát, povedal som nahlas vetu: „Prečo to nenapadlo mňa?!“ Spravil to geniálne,“ teší sa zo skladby Ondrej Kandráč.

„Veľmi ma teší táto spolupráca. Medzi IMT Smile a Ondrejom to fungovalo úplne prirodzene,“ prezradil Ivan Tásler.

* Skladbu si môžete vypočuť TU! *

„Vždy som na Ivanovi obdivoval jeho slobodu. Keď sa mu niečo páči a stotožní sa s tým, je mu jedno, koho si prizve k spolupráci. Má obrovský dar intuitívne vycítiť silu a emóciu piesne. Aj to je dôvod úspechu jeho, ale i IMT Smile. Veľmi im fandím a mnohé ich piesne si pospevujem nielen ja, ale aj moje deti,“ neskrýva nadšenie zo spolupráce Ondrej Kandráč.

Zaujímavosťou skladby Hej, sokoly! je, že Ivan s Ondrejom v nej jednu slohu spievajú v ukrajinčine. Film Čiara, ku ktorému bola nahratá, bude mať celosvetovú premiéru 3.7. na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch. Režisérom filmu je Peter Bebjak (Čistič, Zlo) a v hlavných úlohách sa v ňom predstaví slovenská herecká špička – Emília Vašáryová, Tomáš Maštalír, Zuzana Fialová, Andy Hryc a ukrajinskí herci Eugen Libezňuk (Pokoj v duši, Želary) a Stanislav Boklan (Sprievodca).

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

PR správa; YouTube

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.