Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Film Lída Baarová prekračuje hranice Čiech a Slovenska!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Životopisnú drámu Lída Baarová, ktorú nakrútil český režisér Filip Renč a hlavnú úlohu v nej stvárnila slovenská herečka Táňa Pauhofová, si odteraz môže pozrieť viac ako 100 miliónov ľudí na celom svete!

Do svojej výberovej databázy snímku zaradil americký platený poskytovateľ filmov pod názvom Devil’s Mistress (Diablova milenka). "Je to veľký úspech nielen pre nás, ale aj pre celú českú kinematografiu. Netflix prvýkrát zaradil do svojej celosvetovej databázy český film a sme hrdí, že ide práve o naše dieťa. Na Líde Baarovej sme všetci nechali dušu," uviedol jeden z producentov snímky Fawad Nadri.

Film o živote hviezdy strieborného plátna žal divácke úspechy od minuloročnej premiéry. O rok neskôr, 8. januára 2017, sa vďaka sledovanosti 1,78 milióna divákov stal najúspešnejším distribučným filmom Českej televízie od roku 2004.

"Máme obrovskú radosť a budeme sa s našimi ďalšími filmovými projektmi viac zameriavať na Hollywood," povedal Filip Albrecht, ktorý zaradenie snímky s americkým poskytovateľom filmov dohodol.

Film je k dispozícii v originálnom znení, s možnosťou anglických titulkov. Rokovania vraj trvali takmer rok a pootvorili dvere ďalším domácim filmom, ktoré môžu Lídu Baarovú v celosvetovom streamovaní nasledovať.

Online služba Netflix je aktuálne dostupná v 190-tich krajinách sveta.

Zdroj: teraz.sk; YouTube

Photo: teraz.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.