Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Prieskum: Budete prekvapení, z čoho máme v živote najväčšie obavy! ;-)

Na odpovediach sa zhodli respondenti zo 17-tich krajín sveta.

Obava zo straty digitálnych spomienok, teda fotografií a videí, patrí medzi veľkých strašiakov! Viac sa už bojíme "len" toho, že nám vážne ochorie niekto blízky.

Prieskum spoločnosti Kaspersky Lab, realizovaný v 17-tich krajinách sveta, poukázal na celkom zaujímavý paradox. Za obnovu stratených dát v smartfónoch by boli respondenti ochotní zaplatiť "len" necelých 75 eur. Čo sa týka fotografií, väčšina by ich dokázala oželieť už za necelých 11 eur.

Napriek tomu, fotky a videá v mobilných telefónoch považuje väčšina ľudí za nenahraditeľné. Vyše dve pätiny respondentov z prieskumu by za nič na svete nevymenili svoje fotky a videá z dovoleniek, ani spomienky pripomínajúce pokroky ich detí (44 %) a tiež seba v mnohých (jedinečných) situáciách (40 %).

V rámci prieskumu sa výskumníci snažili zistiť aj to, ktoré situácie patria v živote ľudí k najviac stresujúcim. Respondenti z celého sveta sa zhodli na zdravotných problémoch rodinných príslušníkov. Obava zo straty/krádeže tabletu alebo smartfónu sa ocitla na druhom mieste, na treťom skončil strach zo straty digitálnych spomienok. Nepríjemnosti spôsobené autonehodou, rozchod s partnerom, hádka s blízkymi a smútok z choroby zvieracieho miláčika sa v prieskume umiestnili na nižších pozíciách.

Zdroj: teraz.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.