Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Miro Žbirka má Voľný deň!

Taký názov má skladba o chlapíkovi, ktorý sa snaží uniknúť pred stresom.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Voľný deň, ako sa volá nový singel Mira Žbirku, pochádza z albumu MIRO, ktorý vznikol v londýnskom štúdiu Abbey Road. Hudobník na ňom spolupracoval s mnohými legendami.

Svoje sólo na klávesy v skladbe Voľný deň predviedol klávesák Manfred Mann, interpret mnohých svetových hitov. S ním má Miro Žbirka spojenú spomienku, ktorú opísal aj v knihe Miro Žbirka – Zblízka.

„Ako mladého chlapca ma mama nepustila na historický bratislavský koncert skupiny Manfred Mann, ktorý rozohnali policajti. A potom, po rokoch, prišiel producent Rob Cass a povedal mi, len tak medzi rečou, že Manfred Mann bude hrať na mojom albume. Najprv som si myslel, že je to jeden z jeho vtípkov, ale myslel to vážne. Veľmi ma tým prekvapil a potešil.”

Novinka Voľný deň už má aj videoklip. Režíroval ho syn Mira Žbirku, David, ktorý študuje film na londýnskej filmovej fakulte. Inšpiroval sa v súčasnosti veľmi populárnou retro vlnou a do klipu zostrihal na dotvorenie atmosféry archívne zábery z BBC.

"Text k skladbe Voľný deň vznikal v čase, keď som toho mal hrozne veľa a túžil som vypnúť. Predstavoval som si, chlapíka, ktorý je veľkom strese a túži pred tým všetkým uniknúť. Myslím, že tým prechádzame všetci a aj Davidovi sa to podarilo v klipe vystihnúť, " vyjadril sa o skladbe a klipe Miro Žbirka.

Zdroj, Photo: PR článok

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.