Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Skladba nabitá citmi, videoklip s horiacim klavírom = nový Peter Bič Project!

Obľúbená slovenská kapela prichádza s novinkou. Ku skladbe Where Did You Go už vznikol aj zaujímavý videoklip.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Pod taktovkou Petra Biča nabrala skupina druhý dych a fanúšikom ponúka novinku, ktorá rozcítila aj samotných Bičovcov! Where Did You Go, tak sa volá, je zároveň prvým singlom z pripravovaného albumu.

„Where Did You Go je jedna z najemotívnejších skladieb, ktorú som doposiaľ zložil, a ktorú aj Peter Bič Project nahral. Keď som rozmýšľal nad tým, akým smerom sa máme uberať, vedel som, že to má byť o nás. O tom, čo sme prežili či zažívame,“ prezradil Peter Bič.

Kapela aktuálne pracuje aj na novom albume. „Album bude akousi výpoveďou nás všetkých. Bude veľmi emotívny a sugestívny. Where Did You Go prezrádza, o čom by ten album mal byť a akou atmosférou bude prechádzať.“

Zaujímavosťou je, že skladbu, v ktorej nástrojovo dominuje klavír, zložil Peťo Bič na akustickej gitare. Hlasom nového singlu sa stala speváčka Victoria, mužské vokály v piesni naspieval Peter Bič. „Táto skladba pre mňa znamená veľa z viacerých dôvodov. Jedným z nich je ten, že ide o prvý text, ktorý som v živote napísala. Keď som raz v skúšobni počula Petra hrať na gitare túto melódiu, hneď som vedela, o čom to musí byť, a tak sa mi v hlave zrodil text, ktorý mi neskôr Ivo Bič pomohol dotiahnuť do podoby, ako ju máte možnosť počuť,“ vysvetlila Victoria.

Skladbou Where Did You Go kapela pomyselne zatvorila dvere za minulosťou. Videoklip k nej, z dielne Laca Rychtárika, zachytáva atmosféru bolestnej straty. „Ten klip je pre mňa z doteraz natočených klipov favoritom. Laco do posledného detailu vystihol to, čo sme zvukovo i textovo do toho vložili my. My sme do toho vložili seba a on za nami nezaostával…,“ doplnil Bič.

V téme pesničky sa zrejme nájde mnoho duší. Kapela ju venuje všetkým, ktorí si v živote prešli sklamaním a chcú im songom dodať veľa síl. „Mám pocit, že som akýmsi symbolickým spôsobom zatvorila dvere za niečím, čo mi dlho nedalo spať, a zároveň ich otvorila niečomu novému, krásnemu, čo sa deje práve teraz! Už len tým, že ľudia čítajú práve tieto riadky,“ pomyselne uzavrela Victoria jednu etapu svojho života.

Zdroj, Photo: PR článok

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.