Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Stretli ste na ulici mačku? Toto s ňou urobte!

Túlavé mačky sú bežnou súčasťou koloritu miest a obcí. Spolunažívanie s nimi by sa preto malo riadiť istými pravidlami, o ktorých informuje Sloboda zvierat.

Mačky by sme z ich prirodzených skrýš pri obydliach rozhodne nemali vyháňať, pretože okolie zbavujú škodcov. Ak pouličné mačky ľudia kŕmia, mali by sa snažiť zabezpečiť aj ich kastráciu. Zabráni sa tak ich premnožovaniu a krutej likvidácii mačiat.

Obyvatelia Bratislavy môžu o odchyt a sterilizáciu mačiek v okolí bezplatne požiadať magistrát, pre ktorý túto službu vykonáva ekologická organizácia Sloboda zvierat.

Okrem toho, majitelia by mali dať kastrovať aj svoje mačky, pokiaľ s nimi chodia pravidelne von. V obciach môžu občania požiadať miestny úrad o kastračný projekt.

Pokiaľ ide o nález bezprizorných mačiatok (treba sa najskôr presvedčiť, či matka nie je v okolí), chorých alebo zranených mačiek, obyvatelia Bratislavy by mali kontaktovať mestskú políciu. Sloboda potom zvierat zabezpečí ich odchyt a prijme zvieratá v bratislavskom útulku.

Prípady krutého zabíjania mačiek, ako je ich topenie či otrávenie, by ľudia nemali tolerovať. Sú trestné a treba ich hlásiť polícii.

Zdroj: teraz.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.