Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Jedzte z modrého taniera. Nepriberiete! ;-)

Deň ku dňu a ani sa nenazdáme a je tu leto. Okrem radostí sa s horúcim počasím blížia aj starosti – s postavou. Ak ste ešte nezačali chudnúť do plaviek, o „letnú figuru“ môžete zabojovať aj vďaka nasledujúcim radám z minulosti. Aj keď, po prečítaní tohto článku si radšej zacvičte! 😉

Tučkovia bývajú pri močiari

Lekár zo Sheffieldu, Thomas Short, napísal v roku 1727 vedecký spis s názvom Príčiny a následky korpulentnosti. Prezentoval v ňom vskutku zaujímavý medicínsky poznatok – objemnejší ľudia vraj žijú v blízkosti močiarov a jazier. Podľa jeho „učenia“, ak teda nechcete priberať, odsťahujte sa niekam „do sucha“.

Nejesť, len prežúvať

Nemenej prekvapivá bola idea v rámci zdravého stravovania, s ktorou prišiel v druhej polovici 19. storočia americký nadšenec Horace Fletcher. Vďaka nej získal označenie „veľký prežúvavec“. Všetkých totiž presviedčal, že schudol iba preto, lebo jedlo nejedol, ale ho prežúval. Každé sústo prežul (podľa počtu zubov) 32-krát podľa a potom ho vypľul. Fletcherove motto bolo: Príroda pokarhá toho, kto neprežúva.

Kto fajčí, ten nepriberá

Je to síce vzdialená predstava, ale pred 90-timi rokmi sa za zdravú náhradu sladkostí považovali cigarety. Jedna známa tabaková firma vo svojich reklamách dokonca presviedčala sloganom: „Zapáľ si cigaretu a nebudeš mať nikdy chuť na sladkosti, od ktorých sa priberá!"

Mydlom k dokonalej postave

Kto sa neprejedá? Ten, kto spí

Keď nejete, nemôžete pribrať! Logické. Diéta nazývaná „Spiaca krása“ sa tešila obľube v 60-tych rokoch. Slávnou sa stala aj vďaka knihe Údolie bábik, v ktorej sa jedna z hlavných hrdiniek po niekoľkodňovej spánkovej kúre zobudila ľahšia o celých 6 kíl.

Čuchacia diéta

Doktor Alan R. Hirsch z Chicaga sa zase pokúsil dokázať, že čím viac jedál človek ovonia, tým menej bude hladný. Na experiment oslovil 3-tisíc dobrovoľníkov. Či sa jeho teória potvrdila, známe nie je.

Modrá je dobrá

Zatiaľ čo modrá vraj znižuje chuť do jedla, žltá a červená farba stimuluje apetít. Aspoň to tvrdila istá japonská forma, ktorá vyrábala riad výhradne v modrom prevedení.

Zdroj: webmagazin.sk

Photo: pixabay

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.