Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Odvážne ženy: Jedna pomohla pilotovi pristáť, druhá zachránila muža z tlamy krokodíla!

Žiadne krehotinky, ale ďalšie dôkazy o tom, že nežné pohlavie sa nebojí nebezpečných situácií.

Počas jedného z letov nemeckých aerolínií (TUIfly) došlo k situácii, keď bolo treba druhého pilota kvôli jeho zdravotným ťažkostiam zastúpiť. Urobila tak odvážna letuška!

O kurióznom prípade z 11. októbra minulého roka, ktorého okolnosti preveroval aj nemecký úrad pre vyšetrovanie leteckých nehôd, priniesol informácie denník Neue Presse. Lietadlo typu Boeing 737-800 sa v čase, keď prišlo kopilotovi nevoľno, nachádzalo vo francúzskom vzdušnom priestore. Ako uviedol Jan Hillrichs, hovorca spoločnosti TUIfly so sídlom v Hannoveri, kopilot začal po návšteve toalety nadránom náhle pociťovať závrat a zníženie krvného tlaku. Jeho miesto preto okamžite zaujala letuška, aby hlavnému pilotovi pomohla počas pristávania.

Podľa Hillrichsa si posádka lietadla v tomto nepríjemnom prípade počínala veľmi "vzorne". "Niečo také sa stáva extrémne zriedkavo a bezpečnosť nebola nijako narušená," dodal.

Aj čin Namíbijčanky Elizabeth Shintanuguovej (29) stojí za zmienku. Miestna polícia jej udelila cenu za odvahu, pretože zachránila svojho manžela z tlamy krokodíla. Informoval o tom denník The Namibian.

Elizabeth prala oblečenie na rieke Kavango neďaleko mesta Rundu na severovýchode Namíbie, zatiaľ čo jej manžel Matheus Kativa sa kúpal. Neskôr denníku povedal, že zrazu mal pocit, akoby "naňho spadlo auto". A v rozprávaní svojho nepríjemného zážitku pokračoval: "Kričal som o pomoc a potom som už len videl, že na plazovi je moja manželka a zápasí s ním. Potom ma krokodíl pustil a nechal tak, ale už som mal odtrhnuté predlaktie," dodal farmár.

Dráma nemala konca, keďže skôr ako manželia stihli doplávať na breh rieky, krokodíl sa vrátil a znova Kativu schmatol. "Voda bola celá červená od krvi. Potom som videla mužovu tvár, kývol mi rukou na rozlúčku," spomínala Elizabeth. Manžela opäť zachránila z čeľustí krokodíla, ale plaz zaútočil aj tretíkrát. Jej výkriky však zalarmovali ľudí z blízkej dediny, ktorí vytiahli dvojicu z rieky.

Miestny guvernér Samuel Mbambo uviedol, že keď niekoho napadne krokodíl, vo väčšine prípadov ľudia alebo utekajú po pomoc, alebo neurobia nič. "Nehovorím, že treba skočiť do rieky a bojovať s krokodílom, ale faktom je, že to urobila bez váhania. Muži teraz vidia, aké odhodlané sú naše ženy, keď nás treba zachrániť pred nebezpečenstvom," povedal. Aj Kativa označil všetky ženy za odvážne a dodal, že len čakajú na správnu chvíľu.

Zdroj: teraz.sk

Photo: pixabay

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.