Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Jar je tu: Ideálny čas na zmenu aj v domácnosti! ;-)

Nechajte si poradiť od odborníčky zo slovenského e-shopu s nábytkom.

Jar je ideálnou príležitosťou v roku – odložiť zimné veci. Spolu s nimi by sme sa mali zbaviť aj vecí nepotrebných a taktiež nepraktických. V izbách je dobré dopriať si viac priestoru a oživiť ho rastlinami. Ak sa vám žiada výraznejšia zmena, môžete si doma namaľovať steny farbami aktuálnych trendov.

Petra Triščíková (slovenský e-shop s nábytkom) radí, odložiť so striedaním sa ročných období zimný šatník zo skríň. "Ak nie je dostatok úložných priestorov, treba si vytypovať nevyužité miesta. Napríklad tie pod posteľou. Využite izbu do plnej výšky až pod strop," povedala.

Pocit priestoru a vzdušnosť v izbe ovplyvňujú aj iné faktory. Častým nedostatkom domácností býva snaha vtesnať aj do malých miestností príliš veľa nábytku. "Existuje množstvo úsporných a multifunkčných produktov. Ide o rozkladacie sedacie súpravy, stoly či detský rastúci nábytok," ozrejmila Triščíková. Do izieb by podľa vlastných slov vyberala svetlé odtiene.

Aj rastliny dokážu efektívne oživiť priestor. Je možné urobiť si napríklad živú stenu, dať si kvety do nástenných nádob alebo ich položiť vo väčšom zoskupení na stolík či komodu. Rastliny navyše zlepšujú vnútornú klímu a zvlhčujú vzduch. v byte aj v dome. Steny vo farbe odtieňa mladých lístkov a trávy podľa Triščíkovej navodia "pocit pokoja a relaxu".

Nábytok vo výraznom farebnom odtieni vnesie do priestoru dynamiku a akcent. Medzi obľúbené stále patrí pastelová ružová aj popolavomodrá.

Jar je rovnako čas na "refresh" terás. Triščíková v tejto súvislosti radí – urobiť "revíziu letného nábytku". Kľúčové je podľa nej posedenie. Ľudia by sa mohli inšpirovať čalúnenými záhradnými setmi z umelého ratanu. "Imituje prírodný materiál a je takmer bezúdržbový," povedala. Popularite sa tešia aj záhradné ležadlá. Hodí sa k nim slnečník a stolík s kolieskami, aby bol sa dal pohodlnejšie premiestňovať.

Zdroj: teraz.sk

Photo: pixabay. com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.