Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

21-ročná hrdinka: S Downovým syndrómom odmoderovala počasie v televízii!

„Tak vidíte. Dokázala som to,“ napísala po vysielaní na svojom Facebooku.

https://www.youtube.com/watch?v=Nm0jaq_8-Gw

Mélanie Ségardová, 21-ročná Francúzka s Downovým syndrómom, uvádzala v predpoveď počasia na celoštátnej televíznej stanici France 2. K televíznym obrazovkám pritiahla túto sezónu zatiaľ najväčší počet divákov – 5,3 milióna. Informovala o tom samotná televízia France 2.

Mladučká Mélanie prišla na vysielanie v predstihu, aby jej urobili účes a mejkap. Vystúpila približne v polovici relácie a oznámila počasie na víkend. Spolu so stálou moderátorkou ukončili predpoveď tak, že si podali ruky a objali sa.

Sympatická Francúzka dostala šancu v televízii v hlavnom vysielacom čase po tom, čo spustila na Facebooku petíciu s názvom "Mélanie to dokáže".

"Tak vidíte. Dokázala som to," napísala po vysielaní na svojom Facebooku.

Asociácia UNAPEI, ktorá obhajuje záujmy ľudí s mentálnym postihnutím, začala osvetovú kampaň o Downovom syndróme spolu s Mélanie. Oznámila tiež, že za menej než dva týždne získala na sociálnej sieti Facebook vyše 200-tisíc lajkov. "Mélanie je našou vyslankyňou. Ukázali sme, že aj človek s hendikepom môže uskutočniť svoje sny. Spoločnosť to potrebuje," povedal pre francúzsky rozhlas riaditeľ asociácie Luc Gateau.

Downov syndróm je nevyliečiteľné genetické ochorenie. Postihuje fyzický aj intelektuálny vývin človeka. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) sa vyskytuje približne u jednej z 1 000 osôb. Ochorenie spôsobuje porucha 21. chromozómu. Priemerné IQ u takto postihnutého dospelého jedinca je zvyčajne 50.

Zdroj: teraz.sk; YouTube

Photo: teraz.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.