Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Revolučné šnúrky do topánok. Zaviažu sa samé!

Samozaväzovacie šnúrky navrhli Nemci, aby najmä starším ľuďom uľahčili obúvanie sa.

Tomu sa hovorí moderná "vychytávka"! Na svete je nový druh šnúrok do topánok, ktoré by sme pokojne mohli nazvať aj magické!

Ide totiž o samozaväzovacie šnúrky do topánok, ktoré však vznikli s ušľachtilým cieľom – uľahčiť starším ľuďom proces obúvania sa. Jeho vynálezcovia ale nevylučujú možnosť, že sa čoskoro stanú módnym doplnkom a inšpiráciu pre ne získali z filmu Návrat do budúcnosti 2.

Pochádzajú z nemeckej dielne a sú to naozaj šnúrky, ktoré sa dokážu samé zaviazať, dokonca sa prispôsobia akémukoľvek tvaru nohy. Ich súčasťou je totiž drobný systém, ktorý vyrába energiu a vďaka nej tlakové senzory na päte zaznamenajú, kedy je noha v topánke. Potom o tom vyšlú signál drobnému motoru, ktorý šnúrky zatiahne. A ako je to s vyzúvaním? Vôbec sa počas neho človek nemusí zohnúť a (pri)veľmi namáhať, pretože stačí o seba dvakrát poklopať päty topánok a budú sa dať ľahko vyzuť! 😉

Tím z nemeckej univerzity má v pláne posunúť svoj nový vynález na vyššiu úroveň. V týchto dňoch pracuje na vývine prístroja, ktorý v topánke nahradí navigačný systém a umožní ľuďom ľahšie sa orientovať na neznámych miestach. Na trh by sa mal dostať v priebehu roka 2015.

Zdroj: webnoviny.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.