Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Rekordérka Adela Banášová: Cez víkend získala 13-tu sošku OTA!

V sobotu sa v SND rozdávali ocenenia v diváckej ankete Osobnosť televíznej obrazovky.

Víťazné sošky 17. ročníka ankety OTO – Osobnosti televíznej obrazovky za rok 2016 – sú rozdané.

Sieň slávy sa rozrástla o nového člena, herečku Božidaru Turzonovovú, ktorej publikum venovalostanding ovation.

Cenu Absolútny OTO a najväčší počet hlasov spomedzi všetkých víťazov získala Adela Banášová. Počas večera bola ocenená aj v kategórii Moderátor televíznych programov.

Priamy prenos z javiska opery novej budovy Slovenského národného divadla priniesol aj ďalších víťazov. V kategórii Moderátor spravodajstva to bola minuloročná víťazka Adriana Kmotríková, v kategórii Redaktor spravodajstva patrí ocenenie in memoriam redaktorke Leone Kočkovičovej – Fučíkovej, osobnosťou televíznej publicistiky za rok 2016 je Patrik Herman a dve sošky si opäť odniesol Marcel Merčiak, ako najlepší komentátor aj moderátor športu.

Spevák Adam Ďurica, ako sám počas večera poznamenal, dosiahol hattrick. Tretí rok za sebou sa stal najlepším spevákom na Slovensku. Speváčkou roka je opäť Kristína, sošku OTA v kategórii Skupina si zaslúžene odniesla prešovská kapela IMT Smile.

Hercom roka sa stal Michal Hudák, ktorý neskrýval prekvapenie a dojatie z ocenenia, herečkou roka Táňa Pauhofová, ktorá z trónu v tejto kategórii zosadila Zuzanu Šebovú.

Najúspešnejším zábavným programom minulého roka je Milujem Slovensko z produkcie RTVS, seriálom roka Horná Dolná, programom roka Tvoja tvár znie povedome, oba z produkcie televízie Markíza.

Cenu týždenníka Plus 7 dní získal režisér Peter Núňez.

OTO (Osobnosť televíznej obrazovky) je divácka anketa, vyhlasovaná týždenníkom Plus 7 dní a organizovaná agentúrou APA, v ktorej televízni diváci každoročne hlasujú o svojich najobľúbenejších televíznych osobnostiach a programoch.

Rekordérkou v počte ocenení je Adela Banášová, po tohtoročnom OTOvi je majiteľkou trinástich sošiek. Marcel Merčiak ich má desať, osem herečka Zdena Studenková.

Zdroj: teraz.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.