Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Kde na svete sa najlepšie zabavíte? Vo Švajčiarsku! ;-)

Nemecko už nie je na čele výročného rebríčka "najlepších krajín na svete". Vystriedalo ho Švajčiarsko. Rebríček každoročne zostavuje americký magazín US News and World Report.

Pri jeho tvorbe prihliada na rôzne ukazovatele, napríklad na kvalitu života, silu krajiny, otvorenosť pre podnikanie, kultúrne dedičstvo, občianske vymoženosti, ale aj na možnosti zábavy.

Švajčiarsko je aktuálne krajinou, kde si človek môže "oddýchnuť od liberálneho západného politického poriadku prevráteného naruby populistickými náladami a siláckou politikou".

Nemecko sa po roku prepadlo z prvého až na štvrté miesto – za Kanadu a Veľkú Britániu. Piate skončilo Japonsko, šieste Švédsko, siedme USA, pričom zaznamenali prepad až o tri priečky. Magazín tento pokles pripísal novembrovému zvoleniu Donalda Trumpa za prezidenta. Desiatku najlepších krajín sveta doplnili Austrália, Francúzsko a Nórsko.

Slovensko medzi osemdesiatkou najlepších krajín nefiguruje. Poľsko skončilo na 31-om mieste, Česká republika na 37-om a Maďarsko na 46-om. Čína je 20-ta a Rusko 27-me.

V rámci prieskumu bolo oslovených približne 21-tisíc ľudí z 36-tich krajín sveta. Výsledky tiež ukázali, že ľudia stále vnímajú USA, v porovnaní s Ruskom, ako najsilnešiu krajinu na svete. Rozdiel medzi nimi sa však znížil na zanedbateľnú hodnotu, upozornil americký magazín.

Zdroj: teraz.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.