Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Disney prepisuje históriu: V rozprávke bude prvý raz homosexuálna postava a erotika!

Kritici sú zhovievaví, podľa nich musia filmy odzrkadľovať skutočný život.

Preslávené americké filmové štúdio Walt Disney Pictures použilo v remaku rozprávky Kráska a zviera homosexuálnu postavu a erotickú scénu. Stalo sa tak prvýkrát v dejinách jeho existencie.

Milostný príbeh dvoch mužov sa odohráva medzi vedľajšou postavou menom LeFou (hrá ju Josh Gad), snažiacou sa vyrovnať s pocitmi, ktoré prechováva ku Gastonovi (Luke Evans), hlavnému antagonistovi tohto romantického muzikálu.

Ide o sexuálnu túžbu a obdiv, čo je podľa spoločnosti Disney "jedinečným homosexuálnym momentom", zachyteným prvýkrát v jej filme, informovala stanica BBC.

Film natočený so skutočnými hercami, s použitím počítačovej animácie, mal svetovú premiéru v Londýne 23. februára. Do kín v USA a Británii sa dostane 17. marca.

Režisér Bill Condon označil tento krok za priekopnícky, čo sa týka zobrazenia komunity LGBT na striebornom plátne. Oceňujú ho aj kritici, podľa ktorých filmy musia odzrkadľovať skutočný život.

V hlavnej úlohe Krásky, ktorá sa zamiluje do netvora (Dan Stevens), sa predstaví očarujúca Emma Watson. Vo filme sa objavia aj ďalšie herecké esá – Ewan McGregor či Emma Thompson.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: teraz.sk; YouTube

Photo: businessinsider.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.