Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Fenomenálna Adele opäť ovládla Grammy! :-)

Na trofeje premenila všetkých 5 nominácií.

Britská speváčka Adele je absolútnou víťazkou 59. ročníka udeľovania amerických hudobných cien Grammy!

Na trofeje premenila všetkých 5 nominácií. Na slávnostnom odovzdávaní v Los Angeles získala aj ocenenie pre najlepšiu pieseň, nahrávku roka a najlepší album roka.

Vo všetkých 3-och hlavných kategóriách porazila fenomenálna Adele svoju najväčšiu konkurentku, Američanku Beyoncé, keď si so svojím comebackovým albumom ´25´ a skladbou ´Hello´ zopakovala rovnaký úspech z odovzdávania cien Grammy z roku 2012.

Adela však pri preberaní cien vyzdvihla práve Beyoncé a jej album Lemonade.

Britská hviezda získala za album 25 cenu Grammy v kategórii album roka. Jej popovú baladu Hello ocenili ako najlepšiu pieseň roka a stala sa tiež najlepšou nahrávkou roka. Dve ďalšie ceny dostala za najlepší popový vokálny album (25) a najlepší popový sólový výkon (Hello).

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Americká Národná akadémia nahrávacích umení a vied, ktorej 13-tisíc členov o cenách Grammy hlasuje, oceňuje najlepšie skladby uplynulého roka v 2-och hlavných kategóriách: Pieseň roka (Song of the Year) je určená pre skladateľov a textárov, pokým nahrávka roka (Record of the Year) pre interpreta, technikov a celý produkčný tím.

Beyoncé, ktorá bola tento rok nominovaná na ceny Grammy v najväčšom počte 9-tich kategórií, si odniesla cenu za najlepší album v kategórii Urban contemporary (Lemonade), ako aj za najlepšie hudobné video za pieseň Formation.

Ceny vo všetkých štyroch kategóriách, na ktoré bol nominovaný, dostal aj zosnulý britský hudobník David Bowie. Jeho posledný album Blackstar, vydaný dva dni pred umelcovým vlaňajším úmrtím na rakovinu, vyhlásili za najlepší alternatívny album a najlepšie zvukovo vypracovaný neklasický album. Titulná skladba sa okrem toho stala najlepšou rockovou piesňou a Bowie za ňu dostal aj ocenenie pre najlepší rockový výkon.

Zdroj: teraz.sk; YouTube

Photo: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.