Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Do módy sa vracajú mená, ktoré svojim deťom dávali naši starí rodičia!

Rodičia v Liptovskom Mikuláši oprášili trend zo začiatku minulého storočia. Svojim deťom začali opäť dávať dve mená!

Miestna matrika eviduje novorodencov s menami Levoslav Marek, Karla Mária či Peter Ľudovít. Stále však dominujú tie tradičné. "Rodičia z Liptovského Mikuláša dávali svojim novorodencom v uplynulom roku prevažne klasické slovenské mená. U chlapcov sa vyskytli najčastejšie Matejovia, nasledovalo meno Michal, Martin, Tomáš a Jakub, z dievčenských mien bodovali Emy, Kristíny, Viktórie a Anny," uviedol hovorca mesta Ján Sokolský.

Do módy sa podľa neho vracajú aj mená, ktoré dávali svojim ratolestiam naši starí rodičia. Minuloročné bábätka dostali meno Jozef, Vratko, Štefan, Marína, Hana a Eva. V záznamoch miestnej matriky sa za rok 2016 našli aj netradičné mená ako Neha, Amina, Sven alebo Lovleen.

Novorodencom v Poprade dávali v roku 2016 najčastejšie mená Sofia a Jakub, pričom v meste prišlo na svet o 72 viac detí ako rok predtým. V uplynulom roku sa pod Tatrami narodilo 12 párov dvojičiek, z toho 7 párov boli chlapci, 3 páry dievčatá a jeden pár bol zmiešaný. Trojčatá ani štvorčatá sa vlani v popradskej nemocnici nenarodili. Dve mená dostalo v minulom roku 25 dievčat a 7 chlapcov, jedno dievča dostalo aj tri mená.

Zdroj: teraz.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.