Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Nemusíme pasívne vyčkávať, kedy nám nejaký muž daruje diamanty!

Sú ženy, ktoré pred manželstvom uprednostňujú diamanty.

Jily Jiová mala iba 24 rokov, keď od rodičov dostala svoj prvý diamantový prsteň. V priebehu ďalších troch rokov rozšírila svoju diamantovú kolekciu na 15 kúskov, vrátane ďalšieho prsteňa, náušníc alebo náhrdelníka, ktoré si kúpila sama.

"Nemusíme pasívne vyčkávať, kedy nám nejaký muž daruje diamanty," vyhlásila Jily, slobodná absolventka univerzity, podľa ktorej je oveľa rozumnejšie investovať peniaze do diamantov, ako do módnych kúskov. Diamanty totiž vekom nestrácajú hodnotu a môžu sa dediť.

Jily Jiová, mladá, vzdelaná a finančne nezávislá žena pôvodom z Číny je typickou predstaviteľkou kľúčovej skupiny spotrebiteľov pre diamantový priemysel. Takzvaní mileniáni sa dnes až zo 68% podieľajú na tržbách z predaja diamantových šperkov v Číne, ktoré vlani dosiahli takmer 6,5 miliardy eur.

Ženy mileniánky, najmä vo veku od 18 do 34 rokov, v roku 2015 utratili za diamantové šperky na štyroch najväčších trhoch na svete približne 25 miliárd eur. Ide pritom o generáciu finančne nezávislých mladých žien, ktorá ešte stále nedosiahla svoj potenciál. To je veľká výzva a ešte väčšia príležitosť pre producentov diamantov. Očakávajú, že dopyt po diamantových šperkoch bude vďaka generácii mileniánov stúpať.

Klienti v Číne sa začali zaujímať o diamanty len nedávno. Mnohí mladí ľudia v tejto ázijskej krajine totiž študovali na Západe a osvojili si západný štýl života. Aj slečna Jiová promovala na univerzite v Británii a vďaka sľubne sa rozvíjajúcej kariére stúpa jej plat a môže si preto dovoliť investovať do šperkov. Pre mileniánov sú diamanty skôr symbolom ich osobného úspechu ako symbolom lásky. To ovplyvnilo aj výrobcov šperkov. Zmeny v trendoch sa premietli do zmien v dizajne. Zásnubné diamantové prstene už nehrajú prím, mileniáni vyhľadávajú iné šperky, napríklad náušnice alebo prívesky s viacerými malými diamantmi.

Zdroj: teraz.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.