Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Nechce sa nám veriť: Cez víkend oslávila Bambuľka 40 rokov!

Monika Haasová už odmalička vedela, že chce byť herečkou.

Filmová a divadelná herečka, tanečníčka, mímka a taktiež režisérka Monika Haasová sa cez víkend zaradila do klubu slovenských štyridsiatničiek!

Preslávila sa ako predstaviteľka Bambuľky v legendárnom televíznom seriáli Bambuľkine dobrodružstvá (1982). Copatá blondínka a dedo Jozef v podaní Júliusa Pántika pritom zabávali a poúčali niekoľko generácií.

https://www.youtube.com/fRuw-6r0sJw

Monika Haasová sa narodila 18. decembra 1976 v Žiari nad Hronom. Jej sestrou je herečka a speváčka Zuzana Haasová a ďalšia sestra Iveta je textilná dizajnérka. Vzdelanie získala na Ľudovej škole umenia a na Konzervatóriu v Bratislave. Ako 18-ročná absolvovala divadelný workshop v Holandsku a následne v Amsterdame začala študovať choreografiu a tanec na Vysokej umeleckej škole pre Nový tanečný rozvoj (The SNDO-School voor Nieuwe Dansontwikkeling). Po dva a pol roku štúdium opustila a v roku 2005 ukončila amsterdamskú Mime School ako mím, divadelný tvorca a režisér.

Hereckú kariéru začala Monika Haasová ako 4-ročné dievčatko v spomínanom detskom seriáli Bambuľkine dobrodružstvá (1982) v réžii Juraja Lihosita. Monika Haasová tak odmalička vedela, že chce byť herečkou. Slovenskí diváci jutiež poznajú z televíznych seriálov Panelák (2008), Hoď svišťom (2011) a Ochrancovia (2014). Zatiaľ naposledy si zahrala v dobovej dráme Krok do tmy (2014).

Herečka je dvojnásobnou mamou a s partnerom žijú striedavo v Holandsku, v Maďarsku a na Slovensku.

Zdroj: teraz.sk, YouTube

Photo: osobnosti.sk; teraz.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.