Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Až 11% návštev u lekára je zbytočných!

Jedná sa predovšetkým o všeobecné ambulancie a pediatrov.

Slovenskí pacienti sú ochotní zaplatiť si za konkrétny termín u lekára. U všeobecného doktora by tak urobil každý druhý z nás, u špecialistu dve tretiny respondentov.

Pacienti by za takú službu u všeobecného lekára pre dospelých zaplatili 7,50 eura, u detského lekára 7,80 eura. Za konkrétny termín u špecialistu 9,70 eura a za prednostný termín asi 14,60 eura.

Približne polovica pacientov si myslí, že v ambulancii platí rovnako aj po zrušení poplatku za prednostné vyšetrenie!

Zavedenie poplatku za prednostné vyšetrenie by podľa 2-och tretín lekárov zlepšilo disciplínu pacientov, aj preto s ním súhlasia. Ľudia by podľa nich viac dodržiavali termíny. Odhadujú totiž, že asi 11% návštev je zbytočných. Vo vyššej miere to podľa nich platí u všeobecných doktorov a pediatrov. Počet takýchto návštev by podľa nich mohlo znížiť zavedenie symbolického jednoeurového poplatku.

Prieskum na tému prednostného vyšetrenia u lekára si dalo urobiť aj ministerstvo zdravotníctva, ktoré o znovuzavedení uvedeného poplatku uvažuje. Takúto možnosť by privítalo 85% rodičov, celkovo ju vítalo 70% opýtaných. Respondentov bolo celkovo 5000. Ľudia by za takúto službu boli ochotní zaplatiť 4 až 5 eur.

Zdroj: teraz.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.