Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

45% Slovákov zdobí vianočný stromček 23. decembra!

Pôst na Štedrý deň dodržiava až 74% Slovákov! Polnočnú svätú omšu si nenechá ujsť 68% obyvateľov, a to najmä na východe Slovenska.

Vyplynulo to z najnovšieho telefonického prieskumu spoločnosti eCall Slovakia, ktorý sa uskutočnil na vzorke 1 200 respondentov. TASR o tom informoval generálny manažér tejto spoločnosti Ľuboš Pajerský.

"Nie je veľkým prekvapením, že v dnešnej digitálnej dobe posiela viac ako polovica ľudí vianočné priania svojim blízkym a priateľom práve cez sms alebo emailom. Krásny zvyk sa traduje na východe Slovenska, kde si až 26% opýtaných nájde čas na osobné popriatie šťastných a veselých sviatkov," uviedol Pajerský.

Z prieskumu tiež vyplynulo, že až 45% Slovákov zdobí vianočný stromček 23. decembra. Aj keď iba dve percentá, ale predsa sa našli aj takí, ktorí vianočný stromček nezdobia z rôznych dôvodov.

Na štedrovečerných stoloch si Slováci najčastejšie doprajú kapustnicu, prípadne šošovicovú polievku. Samozrejmosťou je zemiakový šalát a ryba, najčastejšie kapor. Nezabúdajú ani na tradičné oblátky s medom a cesnakom, či vychýrené bobáľky s makom.

Až 42% opýtaných nedodržiava žiadne špeciálne vianočné tradície. Z tých, ktorí tradície predsa len dodržiavajú, sa najčastejšie opakovali odpovede ako prekrojenie jabĺčka pre zdravie rodiny, ukladanie šupín z kapra, prípadne peňazí pod obrus pre dostatok peňazí počas ďalšieho roka, maľovanie medového kríža na čelo pre pokoru a dobrotu, či hádzanie orechov do kúta pre hojnosť v dome.

Zdroj: teraz.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.