Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Český slávik: Standing ovation pre Mariku Gombitovú a Mira Žbirku!

Medzi ocenenými je už po deviatykrát aj slovenská skupina No Name.

Víťazi 51. ročníka populárnej ankety Český slávik sú známi!

Sadu zlatých slávikov si rozdelili Karel Gott, Lucie Bílá, skupiny Kabát a No Name. Absolútnym slávikom sa stal Karel Gott.

Tohtoročné výsledky teda nepriniesli žiadne prekvapenie, rovnakí boli víťazi hlavných kategórií aj v minulom roku. Hlasovanie v tomto ročníku ankety začalo 5. októbra a skončilo sa 20. novembra.

V kategórii speváčky si zlatého slávika prevzala Lucie Bílá, je to jej už v poradí devätnásty zlatý slávik a deviaty po sebe nepretržite od roku 2007. Strieborného slávika si odniesla Lucie Vondráčková, ktorá druhé miesto v ankete získala už deviatykrát po sebe. Bronzového slávika získala Ewa Farna.Je to jej už ôsmy bronz v tejto kategórii.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

V kategórii skupiny zlatý slávik skupine Kabát a je ich jedenástym v tejto ankete. Na druhom mieste skončila a strieborného slávika si prevzala skupina Ortel, na bronzovej pozícii sa umiestnila skupina Chinaski.

V kategórii speváci získal zlatého slávika Karel Gott, pričom je to jeho štyridsiaty prvý zlatý slávik v histórii Českého slávika. Iba desať ročníkov malo v tejto kategórii iného víťaza. Na druhom mieste a teda strieborným slávikom je Tomáš Ortel, líder skupiny Ortel, bronzový slávik patrí Michalovi Davidovi, ktorý bol minulý rok šiesty.

Už deviatykrát v histórii tejto ankety vyhlásili víťaza v kategórii Slávici bez hraníc, v ktorej si priaznivci populárnej hudby volia najobľúbenejšieho slovenského interpreta v Českej republike. Zlato si opäť z javiska Hudobného divadla v Karlíne odniesla košická skupina No Name. Je to už deviaty zlatý slávik „Timkovcov“ a táto kategória nepozná na prvej pozícii iného interpreta.

https://www.youtube.com/cjCAoRSThOw

V programe galavečera vystúpili mnohé české hudobné hviezdy, medzi nimi Lucie Bílá, Ewa Farna, Marek Ztracený, Sebastian, Pavel Callta, skupiny Kabát, Jelen a Slza. Najväčší úspech však zožali Miro Žbirka s Marikou Gombitovou, ktorí divákom zaspievali pieseň Nespáľme to krásne v nás a dostali za ňu standing ovation.

https://www.youtube.com/Syc7wA2jJls

Československá anketa Zlatý slávik prišla na svet v redakcii časopisu Mladý svět v závere leta roku 1962. Prvým víťazom za rok 1962 bol Waldemar Matuška, v poslednom ročníku československej ankety za rok 1991 vyhrali Pavol Habera, Iveta Bartošová a skupina Team. Prvý slávik v ére samostatných štátov sa u našich západných susedov uskutočnil v roku 1996 a jeho víťazmi boli Karel Gott, Lucie Bílá a skupina Olympic.

Zdroj: teraz.sk; YouTube

Photo: ceskyslavikmattoni.cz

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.