Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Čudné rady na šťastné manželstvo!

Kedysi panovalo presvedčenie, že ktorá žena pije čaj a kávu, stane sa frigidnou.

Hoci podľa jedného libanonského príslovia je najlepšou radou vystavený šek na hotovosť, predsa len sa väčšina z nás najčastejšie uchýli k slovnému riešeniu „problému“. Nepýtať si radu a dostať ju nemusí byť príjemné, na druhej strane, po prečítaní nasledujúcich riadkov si možno poviete, že vaši radcovia boli predsa len o čosi zhovievavejší.

Množte sa, množte sa, množte sa. Tento typ povzbudenia bol ešte v roku 1900 adresovaný nežnému pohlaviu. Vo vtedajšej spoločnosti panoval názor, že žena je továreň na deti a jej najdôležitejšia životná úloha spočíva v ich plodení.

Jedna z ďalších rád znela: Žena nemá byť inteligentnejšia ako muž! Nech sa dialo čokoľvek, bolo dobré mlčať! Ženám v období okolo roku 1910 neostávalo nič iné, len ticho súhlasiť zakaždým, keď ich zákonitý prehovoril. Tie, ktoré sa rozhodli neposlúchnuť a namietať voči slovám muža, boli potrestané.

Ktorá pije čaj a kávu, stane sa frigidnou. To, čomu verili v 20. a 30. rokoch minulého storočia, sa dnes zdá ako vskutku vydarený žart. Ženy, ktoré sa zúčastňovali na čajových stretnutiach alebo na kávičke s priateľkami, mali vraj hazardovať so svojou plodnosťou. Túto nepochopiteľnú obavu vyslovil muž menom Bernarr MacFadden, ktorý mal o reproduktivitu žien zjavnú starosť! 😉

Šťastné manželstvo je také, v ktorom mužovi žena zdvíha … ego. Vysoké ego sa totiž rovná úspechu nielen v pracovnom, ale aj v partnerskom živote. Psychológ Edward Podolsky mladomanželkám radil: „Buďte dobrá poslucháčka, dovoľte svojmu manželovi porozprávať o jeho problémoch v práci, nechajte ho odpočívať pred večerou a neotravujte ho.“

Kariéra manželky je založená na tom, aby bola super superženou! Táto požiadavka bola na nežné polovičky kladená v roku 1950. Profil dokonalej ženy vyzeral takto: skvelá diplomatka, dobrá kuchárka, zručná podnikateľka, vyškolená zdravotná sestra, milá učiteľka pre deti, politička a krásavica. Ktorá tieto vlastnosti mala, tá bola zárukou šťastného manželstva.

Ak nie je dobrý sex, zaslúžiš si facku. Aj to bol jeden z pohľadov na fungujúce a šťastné manželstvo. Pestovali ho v 60. rokoch a viaže sa k nemu zaujímavý príbeh. Istá Betty sa s monoklom pod okom sťažovala v ambulancii psychológa. Ten jej jasne vysvetlil, že chyba nie je na strane jej muža a monokel si zrejme zaslúžila, lebo nenaplnila jeho potreby. Sex a milenky boli prirodzenou súčasťou „zdravého“ manželstva.

A rovnako tak všeobecné presvedčenie, že pravda je vždy na strane muža. Z týchto slov vyplývalo, že drsnejšie pohlavie, aj keď sa mýlilo, vlastne sa nemýlilo.

80. roky so sebou priniesli ďalšiu prevratnú radu. Na adresu šťastného manželstva ju vyslovil Stacy Rubis: „Urobte to tak, aby mal viac kontroly, aby sa cítil viac mužne. Buďte slabá a neschopná.“

A ešte jedna rada na záver. Ak má manželstvo vydržať, žena musí byť vždy za dámu. V žiadnej situácii teda nemá prejaviť slabosť. To tiež znamená, žiadny sex na prvom rande, stretnutia len počas víkendov a zabudnúť na ctižiadostivosť aj emancipáciu. Aspoň tak je to napísané v knihe 10 prikázaní pre ženy, ktoré hľadajú lásku.

Nuž už si len vybrať, ktorá z týchto rád je vám najviac po vôli 😉

Zdroj: prezenu.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.